| sodobar a întrebat:

Cum pot uita o fata pe care am iubit-o foarte mult iar ea si-a batut joc.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Asta nu mai e iubire. E prostie. Sincer.
Cum poti sa stai intr-o asa relatie?
Cum poti sa suporti toate toanele si ifosele ei?
Ea stie foarte bine prin ce a trecut cu ala si te pune acum pe tine in situatii mult mai umilitoare.
Ai ramas indragostit de trecut. Misca-te in prezent pana nu e prea tarziu.
O sa suferi putin dupa care o sa iti revii. Ce naiba.S-au terminat femeile la ea si nu stiu eu?

13 răspunsuri:
| WweEdge a răspuns:

Eu,personal, nu cred ca relatia mai are vreun viitor. Eu te inteleg ca tu o iubesti, stiu cum e, dar daca ea se poarta asa cu tine ce rost mai are? Sa o intrebi daca te mai iubeste, sau daca te-a iubit vreodata poate se va schimba daca tine la tine. Man, tu nu ai ce pierde...ea pierde o persoana care o iubeste si care ar face totul pentru dansa.

| neutrino a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat trebuie sa lasi frica ca pici de prost. Trebuie si aici putin risc!

| sodobar explică (pentru neutrino):

O iubesc cu adevarat dar a inceput sa-si bata joc de mine.Asta e problema, ca daca i-as fi gresit nu aveam nicio problema in a-mi cere scuze, cate imi face....si totusi o iubesc, de ce? habar nu am.

| sodobar explică (pentru sofisis):

Multumesc din suflet ca ai avut rabdarea necesara de a citi "romanul" meu, asa e, sunt indragostit de trecut, a fost prima mea iubire, am 15 ani.Acum o sa sufar dar asta e, am refuzat atatea fete frumoase care se comportau foarte frumos cu mine si nu erau genul ei, eu am vrut sa fiu fidel, sa fie totul bine si frumos.Mersi de sfat.

| sofisis a răspuns (pentru sodobar):

Oamenii se schimba. Daca ajungi sa traiesti langa un strain de care nu iti place, iti faci singur viata un cosmar.

| sofisis a răspuns (pentru sodobar):

Asta nu mai e iubire. E prostie. Sincer.
Cum poti sa stai intr-o asa relatie?
Cum poti sa suporti toate toanele si ifosele ei?
Ea stie foarte bine prin ce a trecut cu ala si te pune acum pe tine in situatii mult mai umilitoare.
Ai ramas indragostit de trecut. Misca-te in prezent pana nu e prea tarziu.
O sa suferi putin dupa care o sa iti revii. Ce naiba.S-au terminat femeile la ea si nu stiu eu?

| NameHarris a răspuns:

Te faci manga sa iti curaj sa ageti pe altawinking ca daca esti treaz te gandesti numai la panarama aiawinking

| sodobar explică (pentru NameHarris):

Ai dreptate, mersi de sfat.

| NameHarris a răspuns (pentru sodobar):

N-ai pentru ce!

| StalkerSoul a răspuns:

Uite aici o melodie sa te tina tare!

https://www.youtube.com/watch?v=ZmIJkUyF_9Y

Si nu te mai gandii la ea, asculta ce zice ala acolo in melodie!

Succes!

| sodobar explică (pentru StalkerSoul):

Pfoai ce melodie super.Mi se potriveste manusa, multumesc mult!

| StalkerSoul a răspuns (pentru sodobar):

Cu placere laughing

| drd03 a răspuns:

Poti sa mai incerci o ultima discutie cu ea, sa-i spui: 'Uite ce e, eu nu vreau o relatie fara respect si incredere reciproca. Daca vrei sa mai fim impreuna, renunta la comportamentul pueril si baga-ti mintile-n cap. Daca nu, spune-mi ca sa nu ne mai pierdem timpul unul altuia. Eu pres nu sunt, te-am respectat, te-am iubit, ti-am fost sprijin si te-am aparat cand toti ti-au intors spatele si te-au ranit. Nu stii sa apreciezi lucrurile astea, sau nu vrei sa o faci, imi spui si o terminam.'
Niciodata sa nu te lasi calcat in picioare, de nimeni, pentru nimic. Eu inteleg ca fata asta trece prin momente grele, dar ultimul pe care ar trebui sa se razbune esti tu. Sincer, nici prea inteligenta nu e.

| Tonyyy1 a răspuns:

Timpul va vindeca rănile adânci! dupa un timp vei judeca mai bine si vei putea înțelege ca nu ai pierdut nimic ci ai câștigat experiența in Viata! succes!