| anonim_4396 a întrebat:

Cum poţi atinge inima unui băiat care vede viaţa în cromatismul alb-negru?
Care este lipsit de optimism şi nu vrea ca o fată să facă parte din viaţa lui, care vrea să fie singur, deşi dincolo de aparenţe are nevoie de un suflet cald?
Care este demoralizat, dar nu te primeşte în sufletul lui? Dacă poate, să răspundă şi IceMan, că el înţelege mai bine situaţia...

Răspuns Câştigător
| Nutzu91 a răspuns:

Sal happy
Parerea mea este ca raspunsul la intrebarea ta ar fi urmatorul :
O fata inca de prima data cand incearca sa ii "atinga inima" adica sa il cucereasca, trebuie sa stie ca are o cale foarte lunga de strabatut, si ar tebuii sa fie inzestrata cu o rabdare desavarsita happy pentru ca lucruriile astea "speciale" daca pot sa le numesc asa, nu se intampla de azi pe maine. Asta a fost in primul rand, iar in al doilea rand ar trebui sa stie sau sa isi faca cel putin o mica parere despre baiatul cu pricina, si sa realizeze ce fel de baiat este : Sensibil sau insensibil, fin sau dur, timid sau tupeist, sa stie daca este nepasator sa il poata face sa ii pese de un singur lucru, de ea. Si dupa ce afla toate astea sa inceapa "cucerirea" la sensul propriu. Daca este asa cum l-ai descris mai sus inseamna ca are nevoie de putin mai multa afectiune din partea fetei, trebuie sa il faca sa rada, sa se simta bine cand e cu ea, sa aiba momentele lor de singuratate in care sa isi zica unul celuilalt ce au pe suflet (in speta problema pentru care este el asa pesimist) pentru ca aceste destainuiri conteaza foarte mult in parerea unui baiat despre o fata, sa fie sincera cu el si atunci o va cataloga ca fiind persoana alaturi de care el este fericit. Si in incheiere mai adaug un singur lucru, dupa 2 zile in care s-a intalnit si sa simtit bine cu fata, sa ia o zi de pauza in care baiatul o sa se simta din nou mai rau pentru ca altfel devine un obicei si o va vedea doar ca pe cea mai buna prietena, si apoi sa se intalneasca iar.Asa va realiza ca doar alaturi de fata respectiva acel baiat se simte bine happy
Deja am scris 3 pagini dintr-o carte care nu are sfarsit, pentru ca drumul spre inima unei persoane este ca in Romania, lung si plin de gropi, dar dupa cum am zis nu va fi usor, si nici rapid.
Mult succes big grin

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa gsesti modul in care ii poti starni interesul.Baiatul asta a fost,probabil, foarte ranit de viata si ochii lui, au vazut multe.Este intr-o stare de continua autoaparare.Va trebui sa-i centrezi interesul cu ceva.Fii tu insuti, foloseste-ti inteligenta nativa si eternul feminin, cauta subiecte captivante si posibil sa inceapa sa te VADA.Mult succes.

| mgtow a răspuns:

In primul rand Kinder nu sunt gay nu judeca omul daca nu il cunosti in persoana 2º rand referitor la intrebarea aceasta nu stiu ce sa zic am avut parte numai de usuratice ceea ce nu mi-a placut si acum nu mai stiu in cine sa cred Dumnezeu stie ce va fi de mine mai tarziu eu deja sunt derutat (captiv intr-o cutie) cam asa ar veni vorba.

| Klepto a răspuns:

Din pacate de obicei nimic din ce ii spui sau faci isi schimba pararea, trebuie sa fie cineva cu adevarat special sa il faca sa isi schimbe parerea.
Ca si el sunt multi altii in aceeasi situatie care se complac in situatia de fata si care cred ca daca nu incearca nu se mai pot "arde" cum s-au ars in trecut.
Doar cand o persoana extrem de speciala care simti ca te poate intregii atunci se deschide si mai da o sansa.
Din pacate doar prea tarziu aceste persoane se trezesc din "amorteala" si realizeaza ce au pierdut pana acum si o sa regrete cu adevarat dupa ca nu au dat o sansa, ca nu au facut aia sau cealalta.
Nu poti sa ii dovedesti asa de usor deoarece o sa te lupti cu o ceapa; adica trebuie sa treci de destul de multe straturi sa ajungi la miez.
Nu trebuie speriati si trebuie sa realizeze ei singuri ca modul de viata optat nu este cea mai buna solutie si izolarea nu este raspunsul, cand o rutina defecta devine un mod de viata atunci trebuie sa schimbi tot.
Schimbarea trebuie sa vina din tine, de la tine, pentru tine, nu poti sa ii schimbi parerea asa de usor.
Chiar daca tu crezi ca stii ceva ce el nu stie si vrei sa il ajuti, din pacate nu merge asa si o sa il sperii si mai mult.
Sper doar sa treaca de aceasta faza si sa nu ajunga ca mine acum sa regrete multe si sa ii fie imposibil sa repare lucrurile.
Din pacate stiu ce simte, am pasit si eu pe aceeasi poteca si stiu ce este la capat si nu o sa ii placa.
Cum ti-am zis trebuie sa realizeze singur si sa isi dea seama singur ce vrea.

| Narfundo a răspuns:

cred ca ai nevoie de un cutit pentru o asemenea situatie.

| candygirl a răspuns:

I putea sa fii prietena lui cea mai buna, sa fii mereu alaturi de el, sa poata sa vorbeasca orice cu tine si dupa un timp ar putea sa se indragosteasca de tine happy.

| candygirl a răspuns:

Mie asa mi se intampla mereu cand incerc sa fiu prietena buna cu un baiat :-

| Sky_6013 a răspuns:

Salut! Oricat de singur ar fi are nevoie de cineva. Poate ca este asa dintr-un anumit motiv.Eu cred ca pentru a-i atinge inima este sa incerci sa discuti cu el despre lucruri amuzante, despre cat de importana este viata si, poate o sa il faci sa isi doreasca sa traiasca viata asa cum e ea, buna si cu rele, dar s-o traiasca, sa lupe si sa traiasca cu ea.Singuratatea pentru multi este o solutie, dar pe scurta vreme. Oamenii nu pot sa traiasca de unii singuri. Daca incerci sa intru usurel in sufletul lui si sa fii calma si ii spui aceste lucruri care sunt un mare adevar eu cred ca odata cu increderea trairii unei vieti se vor naste si sentimnete pentru tine.
Sper ca te-am ajutat. big hug

| AndreiMihail a răspuns:

Pai.eu cred ca ar trebui sa fii opusul lui (stii vorba aia "opusele se atrag") daca nu merge zii ca il placi si gata...

| Kinderrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Poate ca e gay straight face