| ElenaGhilbert a întrebat:

Cum poti sa uiti o persoana pe care ai iubit-o de foarte mult timp in urma?

11 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Daca nu reusesti sa o uiti inlocuind-o cu alta atunci nu exista remediu

| Nomoreregretstb a răspuns:

Cunosti alta persoana.

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti indrepti intreaga atentia asupra unei noi persoane.

| neutrino a răspuns:

Asa ceva nu se poate uita, dar timpul mai rezolva si astfel de probleme.

| T0T a răspuns:

Nu te mai gandesti la ea dar cel mai bine e sa iti gasesti pe altcineva.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Iti faci activitati incat sa fii distrasa si nu ai timp sa te gandesti la persoana respectiva. + iti cauti pe altcineva

| Miihaa a răspuns:

Cred ca tu esti cea mai in masura sa iti aspunzi la aceasta intrebare.

| Negoiu a răspuns:

Dacă ai iubit-o cu adevărat nu o să o uiţi niciodată! Asta e...

| Phini a răspuns:

Simplu, iti aduci aminte de ce nu a mers relatia, si cunosti pe altu/alta. bafta

| spn29 a răspuns:

Nu cred ca o poti uita pentru ca ti-a marcat viata intr-un fel (si nici nu cred ca ar trebui sa o uiti), dar este suficient sa nu te mai gandesti la acea persoana, chiar daca din intamplare este foarte posibil sa ti-o reamintesti.

| DollyWiitch a răspuns:

Greu sunt în aceeași situatie e nasol rău... straight face a trecut 4 luni si tot așa am rămas oh go on. Cu timpul o să treacă ocupăți timpul cu anumite activității și uiți, baftă :*