| RAY a întrebat:

Cum poti simti iubirea persoanei iubite?
Intrebarea asta mi-a ramas in memoria de luna durata de cand m-am despartit de prima iubita. Putem sa simti ceea ce simt altii pentru noi? Iubirea e oarba?

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

La ce teatru ieftin au unii in ei in ziua de azi, nici nu mai stii care iubeste cu adevarat si care se preface. Suntem o lume plina de inimi amanetate.

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Misto melodia!

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Ma bucur ca cei care sunt in lista mea gandesc ca mine, credeam ca sunt unicat

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Extremele se atrag!

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Sa stii ca da, ultima fata de care mi-a placut era opusul meu foarte badgril

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Nu poti fi prieten cu cineva care nu iti impartaseste macar pe jumatate gandurile si opiniile. Iti plac fetele ''badgirl'', sa inteleg?

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Ba da, fiecare are libertatea de exprimare propie, era diferita, dar cum e inconstient asta nu noi alegem ceea ce ne place

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Da, dar si cand cineva te aproba, e altceva.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Normal ca dorim sa fim aprobati de prieteni, dar intr-o relatie e bine sa aveti ganduri diferite si apropiate si sa ajungeti la un numitor comun

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Exact, Ray!

41 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| seth2016 a răspuns:

Toate emotiile sunt contagioase. Dragostea se intensifica cand si celalalt te iubeste.

Cand nu te contaminezi de la dragostea celuilalt cauti pe cale rationala semne. Asta e o dovada ca nu s-a indragostit. Pe intelesul tau happy, gandirea rationala scade nivelul de serotonina (5-hidroxitriptamina), o monoamina si dragostea scade si la tine.

| RAY explică (pentru seth2016):

Cand am sa am iubita am sa o duc in loborator sa-i studiez mintea

| seth2016 a răspuns (pentru RAY):

Da, faceti sex in IRM si vezi daca i se aprind neuronii care trebuie. laughing

| RAY explică (pentru seth2016):

Corect asa e, atunci poti vedea cu ochii mei daca are hormonul atasamentului
Oxitocina sau daca nu are

| Printesa10TM a răspuns:

Poti sa observi prin gesturile ei, prin cum se comporta cu tine. Vei stii daca te iubeste cu adevarat. Mai ales daca zambeste dupa ce te saruta.

| Printesa10TM a răspuns:

"Poate tu" era pentru raspunsul Florentinei!

| Printesa10TM a răspuns:

Nu, vad ca nici tu.

| RAY explică (pentru Printesa10TM):

Auzi da cum te cheama?

| Printesa10TM a răspuns:

Claudia,dar mi se mai zice Dia.

| RAY explică (pentru Printesa10TM):

Frumos nume eu ray, asta stie oricine, sper ca nu ai 10 ani nu?

| Printesa10TM a răspuns:

Deci ti-am atras atentia?!

| RAY explică (pentru Printesa10TM):

Pai nu aveai de la ce sa imi atragi atentia

| RAY explică (pentru Printesa10TM):

Adica multi inainte eu am 26, tu esti tanara

| Printesa10TM a răspuns:

Ok?! Adica?

| Printesa10TM a răspuns:

Tot mai cauti un laptop?

| RAY explică (pentru Printesa10TM):

Da am gasit ce vreau, ai 22 de ani nu?

| Printesa10TM a răspuns:

Dar nu stii cati ani am!

| Printesa10TM a răspuns:

Da.

| Steam321 a răspuns:

Of man ce rău îmi pare pentru tine păcat dar ti-am spus eu când tu mi-ai răspuns la întrebare ca mai bine sa murim singuri decât intr-o viața cu minciuni

| RAY explică (pentru Steam321):

Corect man, sau cu tarfe materaliste

| Steam321 a răspuns (pentru RAY):

Generația în ziua de azi se duce rău de tot în jos pana când și cea mai urâtă femeie are pretenții sa fie cu bani toate trag la bani

| NyctophobicGhost a răspuns:

Nu e vreo tehnica pe care trebuie s-o practici inainte de spalatul pe dinti.
Uneori esti orbit si simti ca esti iubit cu adevarat. Efectul e acelasi pana te trezesti.Am mai zis ca de multe ori e important s-o traiesti.Niciodata nu ma dau cu capul de pereti cu gandul ca am fost folosit.A fost frumos, asta-i important.