| ingeruldinintuneric a întrebat:

Cum sa fac ca baiatul pe care il plac sa ma placa si el?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

pai daca nu te place din start de ce sa te mai chinui? dragostea cu forta nu tinestraight face

248 răspunsuri:
| Daniela1444 a răspuns:

Id meu e preda_daniela10 baga-l daca vrei sa vorbim

| lorena21 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceiasi problema si nu stiu ce sa fac am incercat sa ma bag cu el in seama dar parca nici nu exist dar in realitate am nevoie de o schimbare de looc

| sabina_8954 a răspuns:

Pai cu baiatul aceala esti macar prietena sau tia cazut cu tronc fara ca sa il cunosti daca ii esti prietena este mai usor apropiete de el cat mai mult si stai la discutii si daca te place iti va spune el iar daca nu tie prieten nu stiu am fost si eu in situatia asta si nu stiu sau rezolvat lucrurile de la sine neam imprietenit si am fost impreuna mult succes

| Jocuri_Alina_1986 a răspuns:

Pai poti pur si simplu sa incerci sa te schimibi dar mai bine fi tu insuti si incarca mereu cand esti inprajma lui sa vb cu el sa razi la orice gluma de al lui incarca sa fi un prietenul lui mai buna

| mihaela_4458 a răspuns:

Daca nu te place nu te place si gata

| AnCuTzA_6182 a răspuns:

Siplu azi m-am desp el si inca il plac!big grin

| Mihaela_3515 a răspuns:

Nu il lua prea des insema, daca te intreaba ceva raspundei si mai vb ceva ca el...mai vb ca el pe mess de exemplu dar daca nu-ti raspunde nu intreba de multe ori ca o sa-l enervezi. cezi daca functzioneaza asa o saptamana minim.

| Dya_Dyana_1999 a răspuns:

Crede-ma si eu incec acelasi lucru...incearca sa fi discreta nu ii spune din prima ca il placi.O sa profite de asta! Afla ce zodie e si cauta cum il poti cuceri.Asta am facut si eu.Fiecare zodie are o poveste.Afla si o sa te ajute enorm.

| georgyny a răspuns:

Sunt in aceiasi situatieat wits' end problema este ca "EL" este impreuna cu o alta fata angry si vrea sa ma faca geloasa. ce as putea face?straight face

| anonim1223 a răspuns:

Si eu sant in aceeasi situatie... il iubesc enorm...:X si cred ca si el ma place da nu pre imi da atentie si eu cred ca ar trebui sa nu mai fi copilaroasa (daca esti) sa te comporti mult mai maturwinking sper sa mearga:*

| Amazoana a răspuns:

Pai... ce sa faci... vorbeste si tu cu el tineti mai multe conversatii mai glumiti alea-alealaughing si el o sa inceapa sa-i placa de tine si felul tau de a fii.winking

| Amazoana a răspuns:

Nu este neaparat dragoste cu sila sau cu forta, daca incerci sa comunici cu el sa mai vorbiti diferite chestii, sa mai glumiti si el o sa inceapa sa te placa si poate-poate o sa inceapa sa te simpatizeze si el.winking

| kiska51 a răspuns:

Nui atrage atentia. te va observa deodata =)

| a_1318 a răspuns:

Si mie imi place de un baiat si chiar nu stiu ce sa fac sa ma placa daca puteti sa ma ajutati.nu sa-l fac cu forta da numa sa ies in evidenta in fata lui.ASTA AS VREA MULTTbig grin:p

| anonimmmmmmm a răspuns:

Pai si eu acum trec exact prin aceaiasi situatie plac un baiat mai mare decat mine cu 4 ani si jumatate eu am aproape 15 iar el aproape 20. i-am zis ca il plac el mi-a zis acelasi lucru la o petrecere ne-am sarutat si a fost frumos.insa a doua zi amandoi am constientizat ca nu va merge intre noi si el a zis ca tine prea mult la mine ca sa ma dezamageasca si mai bine sufar acum putin decat mai tarziu inzecit.inca imi place de el desi am prieten.incerc in fiecare zi sa il uit dar nu reusesc in schimb am ramas buni prieteni... Dragoste cu sila nu se poate dar poate o sa am si eu noroc mai tarziu.

| lacra23 a răspuns:

Stiu ca e greu.dar e bine sa-l eviti cateva zile.2-3.Isi va da seama ca nu esti prin preajma si ii va fi dor de tine. Apoi du-l in eroare.Il saluti.te uiti putin la el,ii zambesti, apoi nu-l bagi in seama, si tot asa.In cele din urma el va veni singur la tine.Ai incredere in mine.va functiona si te vei simti bine.Bafta!

| diana_4346 a răspuns:

Pai sti si mie imi place de un baiat si am noroc pentru ca fratele lui mai mic este intr-o clasa cu mine si suntem prieteni buni iar eu il tot intreb pe cristi(fratele mei mic) daca ii place lui marian de mine el imi zicea ca vb despre mine si tot felul asa ca am inceput sa nul bag prea tare in seama iar el o inceput sa se dea pe langa mine cand o vazut ca nu-i dau mare importanta si asa m-am lipit de el

| SpEAd a răspuns:

Pai conteaza mult daca te place si el fi increzatoare in fortele propri si spune-i-o daca nu fii calma no sa se intample nimic

| rozzy a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie; dar nu stiu daca si el ma place si nici nu am tupeu sa il intreb ca daca il intreb o sa fiu luata drept proasta...deci, incearca sa fi un prieten adevarat si sa il ajuti in orice problema si poate la tine va functionawinking

| LFA a răspuns:

Intr'o situatie asemanatoare cu a ta ma aflu si eu, insa la mine s-au intamplat si niste chestii adica ne cunoastem pentru ca bunicii sunt din acelasi sat si n'am intalnit de multe ori si chiar am vorbit. pana sa afle ca il plac ne salutam iar cand a inceput sa banuieasca ca il plac in pauze la scoala un prieten al lui l-a impins in mine de vreo 2 ori... iar acum cand a aflat ca eu chiar il plac nu stiu nu mai raspunde la salut si s-au dus colegele mele la el sa vb ele cu el pentru ca mie imi era teama nu a vrut sa vb cu el.nu stiu un sfat ceva? pup:*

| Ralu_5453 a răspuns:

In primul rand trebuie sa crezi in puterea ta de atractie.Si sa fi naturala si mereu curata si aranjata. Degeaba vei incerca sa pari altcineva ca nu va tine mult timpwinking Eu una ii trec prin ceva asemanatorstraight face Mereu ii dadeam atentie, vorbeam cu el si asa.Nu asteptam ca el sa ma caute. Asta e o greseala destul de mare.Adica fi putin indiferenta uneori:d La mine a tinut. Eram satula si am hotarat sa fiu indiferenta.Si ghici ce?! A inceput sa ma caute ca disperatu laughing

| diana323 a răspuns:

Nu mai fa nimic pentru ca si eu am aceeasi problema dragosteacu forta nu se tine

| lx_2524 a răspuns:

Am si eu o intrbare...imi place un baiat ca si amici ne intelegem destul d bine. dar a aflat ca il plac si a incercat sa treaca peste asta ca si cum nimic nu s-a intamplat... ce sa fac? am vreo sansa la el

| raluca224 a răspuns:

Pai,nu stiu ce sa spun.
Daca tu il placi pe acel baiat,iar el in schimb,nu te place sau mai bine spus nu iti da atentia necesara,dar in schimb il visezi noaptea ( si astia stiu sigur ca inseamna ca acel baiat a adormit cu gandul la tine :-x ),incearca sa-i atragi atentia,iesi in evidenta fata de celelalte fete, arata-i ca tu esti cea mai potrivita pentru el. sau daca atunci cand treci pe strada si il zaresti pe el si se uita la tine, te priveste atent. asta inseamna ca poate te place si el. cat de putin acolo.

| maria_9285 a răspuns:

Hey. cred ca stiu cum sa te ajut. uite fate cool, frumoasa, stilata etc etc. apoi du-te pe langa el vb ca el despre ce ii place si incearca sal intelegi. sper sa-ti fie de folos.bye kiss:X:X

| sorina_5271 a răspuns:

Nu iti mai face prieten pentru ca daca ti la el si te inseala o sa suferi foarte tare acum e trebuie ta daca vrei sa ai

| mariablonda12 a răspuns:

App. si eu plac pe cinevaa foartee mult. Darr luii i place de cea mai buna prietena a mea straight face. Asta ee straight face App tu incearca. si afla daca si el te place big grin Succes:*

| denisaalondra a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie si nici eu nu stiu ce sa fac dar am incercat sa ma apropi cat mai mult de el sa comuic ce-a ce ii place lui si cam mege a cam inceput sa se dea la mine incearca si tu acest lucru bafta multa si mult noroc

| anonim1997 a răspuns:

Fi natura la si daca te place o sa meraga... ak nu...scuze(dar mai bine sa fiu sincera)

| ana139 a răspuns:

Nust si eu sunt in aceeasi situatie eu am vb ca el pe mess dar fata in fata nu am tupeu sa il gab in seama mai ales ca etse mereu cu prieneti lui in preajma si totus i-am dat multe semne :l-am privit dulce ori de cate ori l-am vazut i-am zambit am si eu nevoie de niste pareri ce sa fac