| Eusicamatat a întrebat:

Cum sa fac sa scap de timiditate? Adica prim mesaje ii pot spune ca il iubesc dar la telefon nu..cand ma intreaba daca il iubesc amutesc pana imi pune alta intrebare Funda+Vot la cel mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
| NoName_7204 a răspuns:

Buna :* Scumpa mea, pentru a depasi aceasta etapa cu timiditatea ar trebui sa discuti mult mai liber cu iubitul tau, pe diferite teme si sa nu te feresti niciodata de el, sa fiti deschisi unul fata de celalalt. Timiditatea asta de care ne vorbesti tu este doar o clacare in momentul in care persoana aceea pentru care simti ceva puternic te intreaba anumite chestii la care te blochezi si nu ii poti raspunde, cu timpul o sa scapi de aceasta problema! O zi buna :*

| Eusicamatat explică (pentru NoName_7204):

O sa incerc multumesc

37 răspunsuri:
| wertori a răspuns:

Trebuie sa spui exact ceea ce gandesti, pana la urma ce pierzi mai ales daca e ceva de bine? asa inveti sa ai si incredere in tine si sa iti exprimi si sentimentele mult mai usor.nu trebuie sa amutesti pana la alta intrebare trebuie sa spui exact ceea ce gandesti, nu are de ce sa iti fie teama sa ii spui ca il iubesti daca intra-devar asta simti. poate nu tii atat de mult la el, ceea ce nu cred. deci ce-ti mai ramane de facut? sa ii spui cuvintele astea de cate ori simti nevoia.

| Gogu06 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el pentru ca nu te simti in largul tau in compania lui si aici e vina lui nu a ta laughing

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Aaa da pai si ce fac raman singura laughing

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

ca e greu sa intri pe facebook sau pe mess sa te bagi in seama cu unu care iti place si stii ca e singur.

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

E lasa asta... pe tine cum te cheama big grin

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

Verificati casuta de mesaje

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Da am primit mesajele, dragut nume tongue... si ca mi-ai dat id asta cear insemna raised eyebrows... cati ani ai?

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

Aproape 21

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

surprise multi inainte kiss big grin

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

Mersi la fel laughing) dar tu cati ani ai?

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Atatia cati vrei uh sa ambatting eyelashes

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

intra pe mess da-mi add in lista daca vrei sa discutam, nu imi place sa discut in "public" sunt timid laughing

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Uh esti timid iar soarele rasare dupa ora 18:00... pe mess maine dimineata intru daca vrei vb aici love struck

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

eee dimineata sunt plecat, si daca vad alti baieti ca vorbesc cu tine pe TPU or sa fie gelosi

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Dc sa fie gelosihee hee

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

Ce zodie esti? ca nu ma inteleg bine cu taurii si scorpionii, ies scantei

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Eu sunt leu

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

la telefon poti vorbi ca am niste chestii de facut si sunt plecat de la laptop? big grin o sa raspund mai greu

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Asta e vb mai greu love struck

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

Tu spusesei ca esti timida cand vorbesti la telefon, te ajut eu sa nu mai fiiwinking. Plus ca timpul trece mai repede atunci cand vorbesti decat cand scrii tongue

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Nu pot sunt ai mei acasa... si cum ma ajuti uh sa numai fiu kiss

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

am metoda mea :p

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

De unde ziceai ca esti?

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Eu sunt din buc tongue uh kiss

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

Bucuresti

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

Deci, iesi maine la o cola rece? Promit ca o sa fiu cuminte.

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Pai esti din buc raised eyebrows

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

Stau in buc

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Oke auzi da-mi reply la alta intrebare cu si mai putine ras ca asta s-a incarcat gta

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

nup

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Nu vrei sa mai vb oke pa wave

| Gogu06 a răspuns (pentru Eusicamatat):

Mi-e somn si m-am plictisit

| Eusicamatat explică (pentru Gogu06):

Cum vrei daca intrai pe chat vb mai repede... dar e decizia ta love struck

| ellenaella a răspuns:

Nu neaparat ca esti timidahappy...din ce ai spus tu prietenul tau pare cam posesiv si nu are incredere in tine poate de aceea nu te simti in largul tau sa ii raspunzi la toate intrebarile de genul :"Ma iubesti?/ Ma mai iubesti?". sper ca te-am ajutat pupici:*

| ShockWaveee a răspuns:

So? Te-ai Lamurit?

| Eusicamatat explică (pentru ShockWaveee):

M-am lamurit laughing)... Ai vazut ca ti-am su spus tongue rolling on the floor)...