| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii explic si sa il lamuresc pe prietenul meu ca sexul anal e naspa! Se simte naspa! fetelor, voua va place?! eu nu pricep CUM e posibila placerea la sex anal .Bai..nu zic ca doare, ptc daca penetrarea e usoara si se foloseste lubrifiant etc, e okay, dar se simte naspa! Adica cine ar vrea sa se simta ca si cum face scaun?
Adica pe bune.Cred ca puteam consuma si niste lactate si apa si apoi sa merg linistita la baie.Ar fi aceeasi senzatie.
O singura data am facut-o si NU am simtit aceeasi senzatie naspa, nu stiu cum sau ce minune dumnezeiasca a fost, dar urmatoarele dati cand am facut-o, a fost nasol.
Eu nu pricep cum e posibil sa simti placere ptc eu nu simt absolut nimic in afara de sentimentul ala naspa happy.Cum sa ii explic ca pur si simplu nu imi place si ca nu vreau sa mai incercam asta. Ceva mai complex va rog, ptc i-am zis deja ca ma doare sau ca se simte naspa.
Imi mai aduc aminte o data cand. m-a durut si s-o simtit asa de naspa incat am inceput sa plang si i-am zis sa se opreasca ptc nu mai pot. Precizez ca era finut, nu-mi fac probleme.Dar e nasol.Imi pare tare rau pentru gay, nu cred ca merita sa simta ce simt fetele.
Totodata se mai trezeste cateodata in timpul sexului cu ideea de anal, clar ca zic nu, apoi tot insista iar daca fac dupa cum vrea el, dupa max 7 -10 secunde de miscarea : du-te vino " nu mai pot, simt ca ii naspa si ne oprim, apoi bine inteles ne certam sau ceva de genu.
Va rog.dau funda unui raspuns bun, macar sa mi dea niste sfaturi cum sa fie mai placut sau sa accept.
Mi-e totodata frica sa nu se intample " accidente".

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intr-o relatie normala, este absolut suficient sa ii spui o singura data ca nu iti place si nu mai vrei sa incerci. Si el nu iti va mai propune niciodata, ramanand la decizia ta daca mai propui vreodata. Intr-o relatie abuziva, el te va forta sa o faci de cate ori vrea si nu poti sa ii spui nimic, fiindca nu ii pasa.
parerea mea este ca ii spui o data si daca nu iti respecta dorinta, te desparti imediat de el. Sexul in cuplu trebuie sa fie consimtit de ambii parteneri si sa le placa amandorura. Ce nu-i place unui partener este interzis fara discutii. Restul e abuz si viol.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ar fi mai bine sa il lasi si sa gasesti unul normal, caruia ii ajung vaginul si gurita ta. Asta e clar ca nu te respecta, si atunci, la ce sa mai pierzi timpul cu el?!
Da-i liber sa isi gaseasca una ca el, careia ii place asa. Sunt destule, nu ii plange de mila!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! În primul rînd nu ne ai zis ce vârstă ai, de cît timp ai o relatie cu băiatul ăsta care clar este obsedat de sexul anal, desii vede că nu mai poti, e un timpit, iertată sa mi fie exprimarea, dar daca el te fortează in ultimul hal sa faci ceea ce tie clar nu i ti place, ăla nu e om. Spune i sa se documenteze bine ca nu suferă el in urma sexului anal, ci TU, dar se pare ca nu i pasă decat de plăcerile lui alea de rahat, tu daca mai continui cu sexul anal o sa ai probleme mari, vei slăbii sfincterul anal, acel mușchi este responsabil cu defecarea(caca) el te "anunță" cand trebuie sa faci caca, si tot el (sfincterul) se inchide după ce ai golit intestinul, dar daca se continuă in mod abuziv si repetat sexul anal, sfincterul slăbește se largeste si vei face caca pe tine, deoarece nu vei mai avea autocontrol, si banuiesc ca nu vrei sa fii ca babele de 80 de ani, desparte te imediat de golanul ăsta, el nu va dori sa te simti tu bine, protejată iubită, nu, el vrea sa te chinui sa îi faci lui pe plac, e un nesimtit si un porc. Ce vârstă ai? Multă sanatate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai ce-i face, unii prefera sexul anal, este ca o obsesie pentru ei, excitandu-se maxim si preferandu-l.

Tu poti sa refuzi categoric acest act sexual si baiatul nu are ce face, trebuind sa accepte si sa inteleaga decizia ta. Asa ceva nu accepti doar pentru ca vrea el, trebuie ca tu sa vrei, sa-ti placa si sa fii constienta ca odata rupt sfincterul anal, trebuie sa porti dopulet de curulet! Trebuie sa citesti pe internet ce implicatii si ce impact are sexul anal pentru cei care-l practica!

Sexul vaginal cu prezervativ este cel mai recomandat, face placere atat fetei cat si baiatului, mai ales daca se incepe cu fata si se pregateste intai, obtindndu-se cel putin 1 orgasm clitoridian si apoi baiatul, care, se stie ca termina mult mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auzi spune-i că dacă îi vrea să-ți facă sex anal, să te lase să îi introduci și tu ceva în anus să simtă și el senzația.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da' tu unde ai invatat ca doar placerea ta conteaza? Intr-un cuplu mai si oferi, nu doar primesti. Daca el face lucruri pentru tine care ii displac atunci e normal sa faci acelasi lucru pentru el. Cat despre accidente, daca vrea sex anal, atunci isi asuma asta. Daca se va intampla, aia este, nu e sfarsitul lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sexul anal este o nascocire a unei minti bolnave, odeviere serioasa de la ceea ce este normal.
Sexul normal este acela pe care il stim cu totii, iar orice abatere de la aceasta, aduce cu sine consecinte destul de grave pentru sanatatea celor in cauza.
Daca personajul insista sa faceti sex anal, trebuie stiut ca acesta nu-l intereseaza decat sa se simta bine.Da, stiu ca pare absurd, dar este foarte adevarat

| Nitunitu a răspuns:

Buna. Incerc sa iti explic ce se intampla cu voi.

Lui ii place sexul anal pentru ca tu i-ai permis de prima oara. Este instinctul lui animalic si daca nu ii ineplinesti dorinta devine agresiv si iritat. Nu conteaza pentru el daca te doare sau nu el vrea sa simta placerea lui si atat.

Sunt convins ca ceea ce iti spun esti in mare parte de acord. Nu trebuie sa induri atatea doar pentru ca il iubesti. Totusi gandeste-te daca vrei sa mai faci sex anal si peste 20 de ani daca o sa mai iti impreuna. Tu plangi, te stresezi si stai in emotii cand e vorba sa faceti sex pentru ca va mentiona de partea asta care o vrea el. Daca ati facut si fara prezervativ e mai grav putin pentru ca sunt mult mai multe boli pe aceasta cale.

Pe voi micutii nascuti dupa 1995 va macina hormonii si de la mancare si de la atata sex appeal peste tot (in reviste, in filme, etc...).

Tot odata ai ideea ca daca el te lasa nu te mai ia nimeni si nu iti place sa fi singura nici pentru o perioada scurta.

Tu decizi daca iti place tortura in acest sens sau iei atitudine (cand vine vorba de sex ia un castravete sau un morcov scuipa pe el si spune-i:

De data asta eu te penetrez in anus!

Aici va avea un soc si daca spune lasa ala jos sau hai sa facem sex insista serioasa si dupa spune-i ca il lasi sa te penetreze in fund.

O sa aiba un soc si o sa ii dea de gandit mult. Eventual dupa treaba asta nu mai face sex cu el si arata-i morcovul daca ii vine cheful...

happy

| ambicio a răspuns:

Probabil lui ii place foarte mult dar într-o relație amândouă păreri contează iar dacă tu nu accepți nu ar trebui sa mai insiste. Cred ca ai fost destul de clara când i-ai zis ca nu vrei, îți vrea răul sau ce?

| Lorena7712 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa mai vorbesti odata serios pe tema asta cu el si sa-i explici ca nu mai vrei sa faci asta. In fond, daca tot tine la tine, sexul anal nu e totul. Daca pentru el doar asta conteaza, mai bine lasa-l sa-si gaseasca pe alta care e dispusa sa faca totul cum vrea el doar pentru ca asa ii place lui. Nu are rost altfel, crede-ma.

| UserulAnonim a răspuns:

Bună! happy

Eu zic să stai de vorbă puţin cu prietenul tău, să purtaţi o discuţie calmă. Sunt sigur că te va înţelege.

Nu eşti obligată să-ţi placă sexul anal, aşa este, fiindcă nu place oricui.

Dacă vrei să nu se întâmple accidente eu zic să apelezi la metode contraceptive şi să faceţi sex protejat.

Baftă.

| IustinZavateMasturbix a răspuns:

Incearca sa o iei incet! Adica nu din prima: HAI SA FACEM SEX! Da-te pe langa el pana prinde miscarea si lasa totul sa decurga usor.si lasa-l sa o faca doar pe fața

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru IustinZavateMasturbix):

Nu ai inteles intrebarea ei? Ea este fată, si vrea sa il convingă pe prietenul ei sa nu i mai facă ei sex anal, are dreptate fata, ăla e un obsedat, si ea nu mai rezistă.