| Stefanastefaniastefana a întrebat:

Cum sa ii spun mamei ca am prieten(iubit)? Parintii mei is de moda veche si nu stiu cum sa le spun.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu le spune direct. Incepe pe ocolite cateva zile. Apoi spune-le.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca ai un coleg de scoala/serviciu cu care vorbesti si ai vrea fii prietena cu el. Vezi care este reactia ei si daca este buna continua cu alte amanunte, daca nu opreste-te si continui altadata cu alte noutati.

| OMFGConrad a răspuns:

"-Mamă, tată, am cunoscut pe cineva.
-Pe cine?
-Un băiat drăguț (calitățile lui)
-Câți ani are?! (Apropo, tu câți ani ai?)
-Să ai grijă, mamă cu el, poate vrea doar să profite de tine.
-Nu, mamă, el nu e ca restul!"
Etc
Ce vrei să spui că sunt de modă veche? (2-3 calități)

| Ađrian90 a răspuns:

Dacă sunt de modă veche nu-ţi recomand să fii foarte directă. Încearcă să faci chestii de genul "Ce aţi face dacă aş avea un iubit?" "Cum aţi reacţiona?"
După câteva zile d-astea, le poţi spune că e băiat cuminte, enumără 2-3 calităţi de-ale lui, spune-le lucruri bune despre el, cum se comportă cu tine, etc. Le spui că te-ai îndrăgostit şi că şi ei ar trebui să ştie cum este să fii îndrăgostit. O să înţeleagă, până la urmă şi ei au trecut prin asta. Succes! (Să vă ţină! La relaţie mă refer rolling on the floor )

| Gajiu69xxx a răspuns:

Vin-o gravida acasa si isi vor da seama si singuri.

| Adi_Aditzu_1990 a răspuns:

Zile si pur si simplu o sa inteleaga