| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spun unui baiat ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa ii raspunzi :"si eu pe tine! ", adica lasa-l pe el sa o spuna primul, daca simte cu adevarat...desi...cam greu sa spuna el primul..., poate doar daca vrea sa obtina ceva mai repede si stie ca aceste doua cuvinte magice sunt cheia ce deschide...sufletul! Daca te grabesti, s-ar putea sa-l sperii, poate nu e pregatit sa raspunda la fel, atunci risti sa il pierzi...
Ii poti da de inteles prin mici gesturi : zambete, sa-l ajuti cand are nevoie... Daca e baiat destept se prinde...

130 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde si de comportamentul si firea baiatului.nu poti sune unui baiat te iubesc daca nu al suporti.trebuie sa fie pe placul tau si sa ai incredere in el...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetelorrr fetelorrrrrr! baietii in general au o inteligenta nu atat de dezvoltata ca a noastra asa ca ne putem juca cum vrem cu mintea lor! doar asa trebuie sa ganditi ca sa il puneti la picioarele voastre.Asa ca daca sunteti timide si faceti anumite gesturi pentru ca el isi dea seama; daca el e incuiat si nu pricepe va veti simti super aiurea.Deci depinde de la baiat la baiat insa nu va injositi chiar daca sunteti inebunite dupa el.Roata se invarteste mereu si daca nu iese din prima sigur va iesi odata si odata daca e sa fie! va pupicesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu i-am spus unui baiat ca-mi place de el dar a spus ca ii pare rau dar are prietena deja. dar nu spus ca nu ma place, de la o vreme incoace parca tine la mine, ce sa fac, sunt foarte indragostita de el dar nu stiu cum sa fac sa putem iesi impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suncer nu stiu sunt in situatia asta ca si tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog ajutati-ma si pe mine, cunosc un bait nu de mult de 2 luni cam asa si e mai mare decat mine cu un an este foarte dragut si mie imi place de el, prietenele mele spun ca si lui ii place de mine pentru ca se da mare cand sunt in preajma, se aseaza cat mai aproape de mine, isi aranjeaza friziura cand sunt pe aproape sa nu mai spunem ca se uita la mine insistent, dar cu toate astea eu nu le-am spus prietenelor mele ca imi place de el pentru ca ele sunt mai copilaroase si din astea dar oricum au banuieli si cand ma intreaba daca este adevarat ca imi place de el eu neg mereu. dar totusi eu as vrea sa fiu cu el dar nu stiu cum sa ii spun ca il plac. va rog avutati-ma! credeti ca si el ma place? cum sa ii spun ca il plac? aiutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nui spune la un baiat ca il iubesti asteapata putin stiti graba strica treaba tot ce trebuie sa faci este sa ii privesti lung in ochi sa zambesti tot timpul cand esth prin preajma lui, sa te intereseze foarte mult de el sa te porti foarte frumos cu el sa il faci sa se simta iubit niciodat cand esth in preajma lui si si esth pe punctul de al avea nu-ti da aere de pitipoanca dar daca vedeti ca nu merge actionati inainte sa vil ia alta si spuneti in fata pe mess prin sms sau chiar vorbind cu el la telefon prin ce mijloc vreti ii spuneti ca IL IUBITI...mult noroc si ascultati de sfatul meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i in fata ce simti...si apoi vezi cum reactioneaza el...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am cunoscut un baiat care e din oras cu mine. dar face scl in alt oras.si vine in vacanta aici.si m-am indragostit de el...si nu stiu daca si el de mine.cu toate ca ne purtam altfel decat cu cei din jur.de sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu pre stiu nu mai bine ne scrii si noua cum se comporta el? ca sa iti spunem ce parere avem. in plus nu sari odata asa din senin sa ii spui ca il placi pentru ca s-ar putea sa il speri... ia-o usor cu gesturi de genu :sa ii sari in ajutor, sa fi draguta cu el, nu uita de varianta de flirt clasic (ia-ti o suvita de par si rotesteo usor, joacate cu varfurile firelor de par (din cap logic) cand e el prin preajma ), data cu ruj daca e pe langa tine dar nu prea mult, sa nu mai spunem sa il privesti lung cu un zambet fermecator pe fata. dar nu uita nu exagera si nici nu te grabi daca e baiat destept isi da seama. sa nu iti dai fite sau aere de pitipoanca, si nici sa nu te imbraci foarte sexy sau in ceva care sti ca o sa ii placa lui fi tu insati daca te place cu adevarat te place asa cum esti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca fata ar trebui sa ii spuna prima baiatului ca il iubeste eu asa am facut am 20 ani si asa am facut sunt impreuna cu un baiat de 4 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E simplu, spune-i in fata sau daca ti-e rusine vorbeste cu el prin mesaje si ii pui intrebari care e culoare ta preferat etc. si daca are aceleasi gusturi ca tine e supe si cat timp mai vorbesti cu el la un momendat te scapa sa ii spui te ador sau te iubesc incearca la mine a mers si acum avem o releti fericita!happy happy happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti la fel ca mine timida, spune-i prietenei tale sa vb cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiutiu ce sa spun. Si ew sunt in aceeasi situatie.Si mie putin teama sa-i spun ce simt pentru el. Dar de cateva ori cand ne-am intalnit am vb doar noi 2 sau am stat singuri in pat si nu stiu cred ca si el ma place dar o sa mai incerc si daca va merge iti voi spune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa vb cu el.de preferat pe messenger si pune-i problema cum ar reactiona daca iar spune o fata ca il place, dupa raspunsul lui poti sa stii, sau macar sa dai de inteles ca il placi si o sa mearga.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am facut o greseala mare m-am indragostit d un baiat si nu i-am spus atunci. i-am spus la vreun jumatate de an si el avea pe cea mai buna prietena a meacrying=mi-a luat 1 an jumatate sa il uit.si acum cand il vad pe strada simt un gol imenscrying...insa acum 2 luni m-am indragostit iar de un baiat pe care il stiu de cand eram mica si nu stiu ce sa fac, nu am ocazia sa stau niciodata numai eu cu el...eu sunt mai indrazneata si i-as spune in fata. dar nu am ocazia, cred ca am asa rog un prieten de a lui sa vorbeasca cu el si sa il intrebe daca m-ar accepta, etc mai bine spune-i cat mai repede decat sa patesti ca mine! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata sa nu-i zici direct.caci s-ar putea sa te faca sa suferi mai tarziu... mai bine da-i de inteles ca te intereseaza persoana lui si adauga mici amanunte asa. discret. apoi o sa iti zica el ce simte.trebuie sa ii creezi un mediu potrivit... ca sa se destainuie( ceea ce nu prea fac daca nu simt ceva pentru tine)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Skz dar si ew sunt in aceeasi situatie. Ew am de abia 12 ani si as vrea sa-i spun unui baiat ca il plac am incercat pe messenger si de atunci daca vede pe cineva ca se strang in brate isi aminteste de mesajul pe care ii l-am scris si ar vrea sa vina la mine. spuneti-mi cum sa reactionez nu am nici o idee mie cam...nu stiu cum sa zic sunt timida si mie cam rusine sa-i spun sincer ca il plac daca aveti voi vreo idee...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca il iubesti prin gesturi mimica. si felul in care il privesti. prima data fi singura de sentimentele tale. si mai ales de ale lui. apoi. parerea mea este ca el trebuie sa iti zica. dar daca nu iti zice... fal sa o faca. bate apropouri.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o problema. desi am prieten mi-am dat seama ca din pacate iubesc un baiat care are prietena si prietenul meu tine foarte mult la mine si ma iubeste, dar cu toate astea eu doar tzin la el nu il mai iuubesc ca inainte pentru ca de cand a aparut acest baiat in viata mea m-a facut sa il iubesc, cand il vad onlline simt ca sunt cea mai fericita, cand vad ca e busy mereu ma simt prost, iar cand nu vorbeste cu mine simt asa de rau inkt imi vine sa plang. ce sa fac?crying( helpcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am intrat intr-o situatie nu cam placuta! baiatul cu care am avut relatii! din nou imi place la nebunie! ce sa fac si cum sai spuns ca numi este indeferent de el!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta aici... fate cal ignori si fa intr-un fel sa fie gelos si apoi vei vedea dc te place sau nu. dc te place va veni el la tine,, dc nu te place nu o sa te bage in seama, asculta sfatu meu eu am cucerit 5 baieti cu schema asta pana acum si mi-a mers de fiecare data. pusy si bafta... IOANA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 15 ani si iubesc un baiat de 13 ani si nu stiu cum imi dai seama ca ma iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si eu sunt in aceeias clipa dar nu stiu ce sa spun deci ma ajuta si pe mine cinevael st mai departe de mine si am vorbit cu el pe mess si nu pot sa ii spun asa din start in fata eu vreau deci eu vreau asa ca sa ii spun asa mai limpede adica nu ca sa ma urasca asa de repede cum pot sai spuc ca il plac ma ajuta si pe mine cineva va rog ca pentru ca nu stiu ce sa mai fac ca pentru ca eu l-am visat aseara si nu mi-l pot scoate din cap ca pentru ca mi-a spus "Eu chiar te iubesc tu ma iubesti pe mine chiar cu pot renunta la tine!"si asa ca nu mai pot rezista ca deci eu chiar nu mai pot rezista am incercat sa-i scriu macar in franceza dar tot nu pot sa-i scriu ca deci ma poate ajuta si pe mine cineva vreti un id pentru ajutor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iubesc dar. nu pot sa ii zic vb cu el toto tp la tel dar... ofofo chiar mi place de el mult de tot si sufat pentru el dar nu stiesadsad:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cum sa i spui asta incerc sa i spun si eu unui baiat dar cred ca cel mai bine e sa i spui in fata, i-am spus unei prietene sa i spuna dar nu a vrut sa o asculte, nu functioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incerc sa te apropi mai mult de el iar cand uh crezi ca e momentul potrivit sa eu spui fa-o, dar daca el te respinge atunci doar isi bate joc de tine credama am patit-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am si eu o problema imi place de un baiat enorm de mult, el a aflat de fapt i-a spus iubitul prietenei mele ca mie imi place de el. da nu stiu ce sa fac ca el a zis ca nu vrea sa aiba prietena pentru ca el vrea sa se ocupe de scoala. da pauzele cand ies pe afara se mai uita dupa mine. dar el trece pe langa mine da nici nu ma saluta cel putin, in schimb pe prietena mea o saluta si mai vb cu ea din cand in cand. priena mea cu baiatul de care imi place se cunosc pentru ca iubitul prietenei mele este prieten bun cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt in aceeasi situatie si ma simt prost sa stiu ca trebuie sa ii spun dar mi-e rusine sa intreb daca vrea sa fim impreuna
si nu stiu o cale mai usoara de ai spune si in plus nu cred ca simte acelasi lucru pentru mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...nu stiu cum sati spun.Si eu sunt in aceeasi situatie.Numai ca la mine este ca eu il plac si nu stiu daca si el.Incerc sa ma dau pe langa el, dar cred ca o sa-i spun pe messshappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspunde prin biletele eu asa am procedat