| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spun unui baiat ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa ii raspunzi :"si eu pe tine! ", adica lasa-l pe el sa o spuna primul, daca simte cu adevarat...desi...cam greu sa spuna el primul..., poate doar daca vrea sa obtina ceva mai repede si stie ca aceste doua cuvinte magice sunt cheia ce deschide...sufletul! Daca te grabesti, s-ar putea sa-l sperii, poate nu e pregatit sa raspunda la fel, atunci risti sa il pierzi...
Ii poti da de inteles prin mici gesturi : zambete, sa-l ajuti cand are nevoie... Daca e baiat destept se prinde...

130 răspunsuri:
| Andreea_1647 a răspuns:

Multumesc la toti dar am aflat raspunsul si nu mai conteaza dar el nu ma place si incearca sa ma faca geloasa dandu-se la altele cam peneibil dar multumesc la totiiii

| ooopaaa a răspuns:

Prima oara il intrebi ce face, apoi ii spui daca e cu colegii:,, putem sa vb putin?,, si atuncia el sigur va veni.atunci vezi cum faci,ii poti spune,, stii, mie imi place de tine tot mai mult.crezi ca as avea sanse sa fim impreuna?,, apoi lasa-i timp sa se gandeasca. daca spune ca iti va da rasp mai incolo e ok. daca o da kotita, ati gandu d la elâ
asculta-mi sfatul...asa fac mreu...si pun in aplicare.
imi place de o bunaciune rea

| Madda_5473 a răspuns:

Fetelor .pls help me... m`am indragostit si eu de prietenu meu pe care il cunosc de 13 ani... el ii cu 4 ani mai mare decat mine...cum sa fac ca sa ii spun.pentru ca fratele meu este cel mai bun prieten al lui...sa-i zic la fratele meu...si sa vorbeasca cu el.sau cum?crying

| Adelina_4765 a răspuns:

Sunt si eu in aceasta situatie

| danaXoXo a răspuns:

Si eu am aceeasi problema...eu sunt cam timida si as vrea sa-i spun in fata dar nu pot si daca o trimit pew prietenamea sa-l intrebe daca ma iubeste s-ar putea sa le spuna la prieteni lui dar eu sunt sigura ca si el ma iubeste

| danaXoXo a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie... iar eu sunt cam timida si nu am cyrajul sa-i spun in fata"TE IUBESC" iar daca o trimit pe prietena mea sa-l intrebe daca ma place si sa-i spun ca eu il iubesc s-ar putea sa le zica prietenilor dar sunt sigura ca ma place:X

| smari a răspuns:

Daca chiat simti asta spune-i si o sa te simti mai bine... te descarci...si daca chestia e reciproca ft bine daca nu tot bine, daca chair il iubesti, iubirea nu e conditionata de faptul ca si el trebuie sa te iubeasca

| caterina14 a răspuns:

Trebuie sa fii numai de cit indrayneata dupa propria eyperienta...si nici o data nu trebuie sa spui tu prima te iubesc ...trebuie el sa faca primul pas intotdeuna yimbestei, fai din oki, fitiete pe linga el o sa veyi cum o sa ai noroc! incercati!

| 20Ella06 a răspuns:

Si mie imi place de un baiat si mie jena sa ii spun asta dar am aflat ca lui ii plac persoanele care eu zic in fata si ii mai place sa fie sarutat cu forta.as incerca dar nu stiu ce sa facsad

| denisa_8790 a răspuns:

Simplu re iubesc