| valee a întrebat:

Cum sa imi conving partenerul ca nu sunt pregatita sa im incep viata sexuala?sad am doar 14 ani si nu ma intelege ca nu vreau sa fac acest lucru, deocamdatahappy! ajutati-masad poate ati fost intr-o situatie asemanatoare?

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii spui simplu si direct, fara istericale, fara aiureli. Daca nu te intelege, il parasesti, fiindca inseamna ca nu are nici un sentiment pentru tine.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vouă vă trebuie băieţi la 14 ani?
Eu nu vă înţeleg pe astea mici. Vă luaţi prieteni ca să... ce? Să stea ăla cu oăle umflate pe lângă voi?
Nu vreţi să vă începeţi viaţa sexuală? În regulă, înţeleg şi e ok. Dar dacă nu vreţi, atunci nu vă mai faceţi prieteni!

| Elena1234456 a răspuns:

As fi curioasa cati ani are partenerul tau. Daca nu te poate astepta, inseamna ca nu merita. Oricine te iubeste cu adevarat este dispus sa astepte.Incearca sa nu ii dai sperante, si vezi ce faci, daca insista inseamna ca te cam foloseste.

| nobody_9468 a răspuns:

Macar daca era unu cu experientalaughing.
Asta nici macar nu stie cum sta treaba cu sexu' si vrea sa-i dai ceea ce nu i se cuvine.Si eu am fost in situatii asemanatoare si oricat de mult l-as fi iubit nu l-am acceptat. Tu ai zis-o, nu esti pregatita, nici macar el nu este pregatit sa vada realitatea.Mai bine stai cuminte in banca ta si ai sa vezi cat de bine iti va fiwinking

Bafta.

| stresu a răspuns:

Na, la varsta lui se mai explica oarecum nerabdarea; dar, daca te iubeste asa cum pretinzi, atunci va sti sa astepte si sa se bucure de tine si in alte feluri. Oricum, bine ca nu ai facut vreo prostie; multe fete cedeaza doar de dragul de a ceda si se trezesc ca regreta dupa aceea. Multa bafta!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

...straight face
Oke, voi părea radical, dar dacă insistă, părăseşte-l. Pentru el contează mai mult plăcerea fizică decât sănătatea ta fizică şi psihică? Aruncă-i astfel de argumente şi vezi cum reacţionează.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Poate să aibă mai mult dar e PROST atunci. Ce nu înţelege că e sănătatea ta în joc?

| emilia21 a răspuns:

Ai grija ce faci, sa nu cumva sa cazi, chiar daca e prietenul tau, daca tine la tine te va astepta, daca tot insista mai bine paraseste-l.
Nu are rost sa iti strici viata inca de pe acum, esti foarte tanara, si nici organismul tau inca nu e dezvoltat. Dupa varsta de 18 ani e cel mai bine, atunci esti mai matura decat acum, esti mai informata despre aceste lucruri.

| yanny`s a răspuns:

Fiti-ar prietenul de ras sa iti fie...pai ce dragoste e ala daca vrea sex sexsex, e obsedat? lasa`l naibii in pace si vedeti de treburile tale. probabil si tu esti mai asa, il mai chemi pe la tine, sau stiu eu il amagesti pe afarathinking
daca e asa si normal ca baiatul cere.mai ales la 16 ani, cand mintea lui nu e deloc coapta:*

| yanny`s a răspuns:

Pai si daca e asa atunci cum iti cere asa ceva? fiind o relatie la distanta?

| yanny`s a răspuns:

Eu cred ca mai poate astepta... daca tu nu esti pregatita, nu te poate obliga nimeni. vad ca tu ii ca iei lui aparareatongue

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune-i ca esti prea mica, tu nu vrei asta si ca se expune la pedeapsa cu inchisoarea intre 3 si 10 ani, conform art. 178 Cod penal, chiar daca tu ai fi de acord, deoarece n-ai implinit inca 15 ani. Numai bine!

| Silviu591 a răspuns:

Ii spui ca nu vrei sa gata. daca tot insista ii spui "pa" si gata.inseamna ca numai asta vrea.sex, sex si iar sex

ce i`as bate pe astia waiting

| emma_6707 a răspuns:

Simplu, Nu vreau sa-mi incep viata sexuala. Nu ma simt pregatita. Nu-ti convine plimba ursusmug

| A.be.ce a răspuns:

Pai cum adica nu te intelege? din moment ce cred eu ca zice ca tine la tine, sau ca te iubeste, eu cred ca ar fi dispus sa te asteptewinking adica asa ar trebui. dar de cat timp sunteti voi impreuna? ah, si inca ceva.sa nu faci greseala sa te culci cu el doar pentru ca asa iti zice el, sau pentru ca te ameninta ca va despartitiwinking daca face asta, spune. i ca sunt multi baieti care ar fi in stare sa te astepte, si ca nu iti incepi viata sexuala doar pentru ca are el chef de "nebunii" cu tinehappy succes :*

| doina_2123 a răspuns:

Sa-ti spun un lucru, am 15 ani si ma intilnesc cu prietenul meu de 3 ani si am atins odata acest subiect si i-am zis ca e de vreme, el acum are 18, si mai mult nu a mers vorba. daca el nu te asculta dai papucii nici nu te gindi, cine stie cei mai trece prin cap,.

| CHILIPIR a răspuns:

Ii spui ca inca nu esti pregatita pentru asa ceva si ca ai nevoie de timp. Daca te iubeste e intelegator si nu te preseaza.

| sensibilosu a răspuns:

Iti zic eu ce sa faci:Cheama politia!

| imyourdestiny2 a răspuns:

Nimeni nu te obliga sa faci ce nu vrei.si eu am 14 ani. desi fetele din ziua de azi se dezvirgineaza mai repede eu zic ca poate ar mai trebui sa astepti.cand o faci sa vrei tu nu sa fi constransa de altcineva.
si ar fi cam periculos sa o faci la avrsta asta ca nu e corpu` dezvoltat completbig grin

bafta multa!

| georgyky a răspuns:

Graba strica treaba.

| DavidVilla7 a răspuns:

LOL...baiatul ala are probleme? sau nu poate rezista tenatiei...pfoai daca era fata eu ma desparteam din priam de el, daca nu itelegea din prima ca nu vreau sa-mi incep viata sexuala.Sa nu cum-va sa te lasi la el.Nu merita inca mai astepta 4 sau 3 ani

| valee explică:

E mic si el.are 16 ani...si ma iubeste fff mult. dar daca eu nu sunt pregatita...:-

| valee explică:

Yanny`s vorbim de 9 luni.ne-am vazut doar de trei ori in timpul asta. el este in italia.si sa nu imi spuneti ca isi bate joc de mine.ca de unde pot fi sigura ca nu ma inseala.chestii de astea! de cand e cu mine a iesit de cateva ori in parca cu prieteni si fete dar era si vara mea printre fete si e baiat cuminte daca stie ca are prietena.si o data a iesit cu unchiu lui.si o data a mers la mama lui la munk sa ma sune pe mine d p tel`u ei pentru ca el nu avea centi.si in rest sta pe mess si merge la scoala.si am incredere in el ca e cumintewinking.deci.nu il chem eu la intalniri pentru ca nu poate sa vina in romania doar sa ne vedem.ink e cu parintiihee heelaughing!