| Andy23mai a întrebat:

" Cum sa imi dau seama daca ma iubeste?"
Sunt impreuna cu o fata de 5 luni si ceva nu merge bine. Mai exact, parintii ei, la inceput nu aveau nimic impotriva de a fi cu mine. Dar cineva de la ea din familie ( bunicasu ) a intervenit si totul s-a stricat. Nu stiu ce s-a intamplat dar de 3 luni nu mai poate iesii din casa. Eu stau si ma gandesc la ea si la ce s-a intamplat dar nu gasesc raspunsul. Am inteles, am asteptat, dar nu e nici chiar asa. O iubesc dar ea mai simte ceva pentru mine? Inainte imi zicea mereu " te iubesc", acum daca nu o bag in seama, se comporta de parca am fi prieteni. Dau ex de aseara " Ma culc, nb " foarte scurt. si de ceva timp face asta cam des. Eu banuiesc ca i.ar placea de altcineva de la ea de la liceu, am aflat de la o prietena de a ei ca cineva se da la ea mereu la iesire din liceu, iar ea nu spune ca are prieten... Nu inteleg, tot ma rog de ea sa ne vedem, m-am saturat sa vorbim doar pe internet. Si tot imi spune ca nu are cum. ( au trecut 3 luni ) m-am saturat. Alt exemplu, pentru mine nu poate iesii dar pentru prietenele ei DA!. nu inteleg. incep sa aud de la prietenele ei lucruri pe care mie nu mi le spune. ( ma minte. ), nu mai suport, ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Ar trebui să o întrebi pe ea asta. Poate că se va supăra că nu ai încredere în ea și va vrea să vă despărțiți, te gândești. Dar analizează ce ai scris mai sus ca și cum ar fi scris altcineva. Tu ce opinie îți faci?
Vorbește cu ea, foarte calm, nu se merită cearta niciodată, și spune-i ce simți, cum te simți, și dacă mai poți fi cu ea așa. Tu ești un băiat bun din câte îmi dau seama și poate îi e oarecum să îți rupă inima. Dar fă-o să înțeleagă că preferi să fii liber decât în ceață.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca, daca mai cauti, vei gasi si fata careia sa-i pese de tine. Acesteia i-a trecut!

| Alcyon a răspuns:

Eu cred ca fata nu mai e interesata de tine. Cand iti place de cineva, faci tot posibilul sa te vezi cu persoana respectiva. Ea insa, nu da semne ca mai vrea sa fie cu tine. Probabil ca se jeneaza sa-ti spuna direct cum stau lucrurile si de-aia te tot duce cu vorba. Sau e posibil sa te tina pe post de roata de rezerva, in caz ca nu-i ies ploile cu noul "iubit".

| grab a răspuns:

Las-o sa fie asa cum vrea; sau cum i se cere. nu te mai consuma... vezi-ti de treaba ta, incearca sa observi si alte fete dragute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca au trecut 3 luni de cand nu v-ati vazut inseamna ca te evita.

Ceva sigur se intampla si cel mai bun raspuns ti-l poate oferi chiar ea. Mergi direct la ea, unde sta, asteapt-o dupa ore si spune-i exact ce simti si cum simti, cautand un raspuns la intrebarile tale.

Atunci vei afla daca mai are rost sa continui aceasta relatie, daca nu, si mai important, ce gandeste si ce simte ea.

Sper sa se rezolve situatia si roag-o sa fie destul de matura incat sa spuna lucrurilor pe fata macar acum, pentru ca pe tine te afecteaza lucrurile astea is nu este prea corect fata de tine sa se comporte asa fara sa ti se dea o explicatie.

O zi placuta

| NameHarris a răspuns:

Sa-ti gasesti altawinking