| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-l fac pe fostul meu iubit sa regrete ca m-a parasit dintr-o prostie? haideti sa va spun cum a fost...mama era prin oras si eu eram langa el ca nu puteam sa-l iau in brate ca mi-era frica ca ma vede mama si a plecat impreuna cu prietenii lui si i-am trimis un sms cum ca mai bine nu ma duceam la intalnire si el s-a suparat...si seara si-a facut alta prietene.asta e povestea va rog ajutati-ma.:X

33 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am mai dat un raspuns la o intrebare foarte asemanatoare si iti voi da si tie acelasi raspuns... Sper ca stii ca nu rezolvi nimic daca "il faci sa regrete ca te-a parasit"... Dar - dat fiind faptul ca te va face sa te simti bine - daca chiar vrei sa o faci, metoda este foarte simpla... Te imbraci cat mai frumos/sexy, cu niste haine in care sa te simti bine/atragatoare si sa iesi cu prietenele... la agatat, la plimbare, etc... Important este sa va distrati cat mai tare... Veti fi foarte "stralucitoare" daca faceti asta. Si... cel mai important... Nu te impaca cu el! Vrei doar sa-i faci in ciuda, nu sa-i cazi in plasa.
Dupa parerea mea nu ar trebui sa-ti bati capul prea mult cu el... Nu e pregatit pentru o relatie... Aici depinde si ce vrei tu... dar... daca si-a gasit pe alta pentru ca s-a suparat pe tine... Ca i-ai trimis un sms... Gandeste-te ce se va intampla cand va deveni ceva mai serios... Si... daca e sa "despici firu-n 4". Nu cred ca v-ati despartit oficial... ceea ce inseamna si ca te-a inselat. happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Un astfel de baiat nu merita atentia sidragostea ta.Chear daca il iubesti trebuie sa intelegi ca cea ce a facut el este un gest ingrozitor. Daca nici nu a trecut bine o zi si el deja a gasit pe altcineva nu merita sa suferi pentru el.Cauta un alt baiat. Ignora-l si lasa-l sa faca ce vrea.winking
Mult succes!happy

| Sara a răspuns:

laughing daac are pe alta, ia ti adio. fato, cum accepti sa se intoarca la tine, dupa ce a mai pupat-o pe una asa, in mod rapid. dupa nici o zi! Nu l mai vrei la tine sigur. Vreau sa te incurajezi sa crezi ca el nu i de tine. Daca te iubea accepta ideea ta, oricat de idioata ar fi fost gandirea ta, si trecea supararea. Dar asa, draga mea ia ti gandul de a mai fi impreuna cu el, altfel am eu '' grija de tine'' laughing

| Parintele a răspuns:

Da-l dracul de lake. Nici n-a trecut o zi si gata te-a si uitat. Ignora-l ca nu are rost sa-l faci sa sufere ca el n-o sa simta nimic ci tot tu o sa suferi.

| Linda a răspuns:

Daca nu puteai sa mergi imbratisata cu el si sa te vada vreun parinte poate esti prea tanara pentru prietenii. Asteapta parerea mea pana la 18 ani. Nu te mai chinui degeaba cu relatii dureroase.

regis
| regis a răspuns:

Daca pana seara si-a facut alta prietena, nu merita sa il faci sa regrete.

| Elena0210 a răspuns:

Sal faci sa regrete? Baiatu ala nu te merita!
Dar ai putea sa ii arati ce a pierdut! "Trasforma-te" intr-o "papusa" si "din intamplare" intalnestete cu el. O sa regrete sigur ca tea pierdut dar nu te impaca nici cum cu el pentru ca nu merita!

| LoveForShania a răspuns:

Cea mai buna decizie este sa il ignori.Chiar daca il iubesti va trebui sa il uiti.Nici nu a trecut o zi si deja si-a facut prietena...doamne ce baiat nesimtit!

| ionyionelutza a răspuns:

Parerea mea este ca nu merita dar daca totusi vrei sa o faci nu ii arata cat de mult il iubesti si incearca sa ii faci inciuda cu un rival de a lui nu cu cel mai bun pr ca asta nu o sa il doara asa de tare.mi s-a intamplat si mii si greseala mea a fost ca mereu i-am aratat ca il iubesc dar la un moment dat am spus stop si i-am aratat ca nu imi mai pasa de el, ba chiar l-am combi cu alta fata iar eu m-am combi cu un rival de a lui si asta l-a durut si cum el e in clasa cu mine eu incercam sa ii arat ce a pierdut si acum a vazut si regreta si sunt mai multe exemple:1de cand ne-am certat s-a apucat de fumat2a inceput sa nu ii mai pese cum arata si nu a mai fost decat cu o sg fata cu care a stat ca sa imi faca inciuda 3 cand afla ca is cu cineva vb foarte urat si se uita la mine de parca mar omora 4 a inceput sa nu ii mai pese de viata lui dar este atat de orgolios incat nu imi zc nimic si oricum acum nu as mai fi cu el pentru ca eu l-am uitat si iubesc p altul dar daca mi-ar fi spus acum 5 luni as fi acc

| rina a răspuns:

E clar ca nu tine la tine! eu zic ca nu merita sa te mai gindesti la el.

| cristina93 a răspuns:

Seara si-a gasit deja pe alt cineva, dupa parerea mea, nu mai are rost "sa il faci sa sufere", daca te iubea, sau macar tinea la tine, ar fi incercat sa te inteleaga, si mai ales nu ar fi trecut la alta relatie chiar asa de repede. Daca vei incerca sa il faci sa regrete, vei suferi tu mai mult, deoarece, daca el nu tinea la tine( probabil) nu are de ce sa ii para rau. In conluzie tu vei fi cea care va regreta, mai bine ar fi sa il uiti, ignorandu-l, sau iesi mai mult cu prietenii. Mult succes pe viitor. big grin

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Sh eu sunt in aceeasi situatie...cateva zile am incercat sa-l fac sa se impace cu mine...sh el era q alta... m-a ignorat sh mno...am hotarat sa nu-l mai caut, sa nu-l mai sun...
intr-o seara a venit p strada mea q un prieten comun...eu m-am combinat q el si nu l-am bagat in seama p fostul meu prieten...
a fost gelos sh a 2 zi a venit sa se impace q mine... dar nu m-am impacat q el...
in concluzie : nu-l mai cauta si nu-l mai suna k apoi se va intoarce el la tine... t asigur eu...asta e parerea mea... tu faci km crezi ca i mai bine pentru tine...pup

| barbiegirl16 a răspuns:

Buna! happy
eu zic sa-l uiti, pentru ca nu te merita
dar fai in ciuda imbracandute cat mai frumos cat mai sexy provocatorsmug si iesi in oras cu un alt baiat sa vezi ca o sa moara de ciuda devil si o sai para raw dupa aia ca o pierdut o papusa:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stimata domnisoara, baiatul pe care vreti sa-l intoarceti la matca nu merita niciun efort. ar trebui sa-l uitati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si-a facut alta pritena?:O lool mai bine zic sa vorbesti cu el si sa-i spui ca e un nesimtit... uita-l e mai bine asa, daca e un prost, nu ai de ce sa suferi. happy :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si-a facut alta prietena ori ca sa iti demonstreze ca el nu e "fraier" si ca nu esti singura fata de pe pamant ori e un "lake" asa cum spune NoGod deci nu te merita!happy. Daca intr-adevar tine la tine, te intelege, daca nu nu...sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trimitel cit mai departe, asa baiat nu te merita...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt exact dar exact in aceiasi situatie cum ne-am desp pana seara deja a avut alta iubita si dupa 2 zile ne-am impacat dar iar ne-am certat si am obs ca nu merita deloc el dupa s-a mutat si nu ne-am vazut vreo 2 zile si cand ne-am revazut d 1 dec a inceput s zica vai che frumy te-ai fc de cand nu ne-am mai vaz desi el cand ne-am desp mi-a zis ca a stat cu mine numa asa ca nu avea che face deci nu merita iti spun din propria experienta fai in ciuda sigur ti se pare un baiat dragut date l el sa vada ca si thu poti nu numa el chiar daca nu tinea la tine, tot se va enerva pentru ca va vedea ca nici thu nu ai fost in limba dupa el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa il dai uitarei cum zic toti ca nu mereita si sincer intra pe id meu gogasilviu si vb cu mine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-l, asa-s baietii...am patit si eu ceva asemanator, stiu cum e. Dar chiar daca il iubesti mai bine il uiti poate in curand vei gasi unul care te iubeste cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai el nu tea iubit cu adevarat de asta si-a facut alta prietena, dar ca sa il faci sa regrete nu este chiar asa logic, dar eu iti dau un sfat. Uital pe el fa-ti alt iubit si petreceti timpul cu prietenul tau in preajma la fostul tau prieten si comportate cat mai fericita si nu-l baga in seama pe fostul si atunci el cand te va vedea ca esti fericita cu altul o sa regrete iar acum depinde de el cat o sa regrete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm.am patit si eu ceva asemanator.de banchet m-am combinat cu un coleg de la alta clasa(el era beat cand ne-am combinat), am fost 5 zile impreuna, iar in a 4a zi imi da mesaj ca ar fi mai bine sa ne despartim pentru ca el nu are chef de o rel seriosa.mda.am stat cu el de vorba si de fapt adevarul era ca pe langa mine mai vorbea cu altele si nu vroia "sa se lege la cap", pentru ca isi dorea sa traiasca aventuri pentru a o uita pe fosta lui prietena de acum aproximativ un an azi m-am intalnit cu el, am discutat si am ajuns la concluzia ca e mai bine pentru amandoi sa ramanem amici eu in fata lui am zis ok dar acum mi se aduna lacrimile pe fata! si eu vreau sa ma razbun, dar nu ma lasa inima de dragul celor 4 zile petrecute impreuna! ma gandesc totusi ca razbunarea tot pe mine m-ar rani si pentru el poate(sunt sigura)ca nici n-ar conta! acum, tu faci ce simtibig grin.bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai peste 20 de ani,, contacteaza-ma pe mine si o sa iti spun ce trebuie sa faci sa ii para rau maxim, cipa_x e id meu, dar ca sa mearga trebuie sa fi hotarata si majora

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu m -am desp de fostul meu prieten... si ne iubeam enorm acum el a intrat intr-un anturaj negativ.si nu mai vrea sa ne impacam pentru ca e,, dezamagit de mine" ajutati`ma va rog.Cum sa-l fac pe el sa vina la mine sa regrete toate astea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da asa e da'l ma dracu... e un jegos si o sti prea bine nu merita sa te strofoci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa parerea mea asta fie nu merita iubirea ta fie a facut-o din razbunare si ca sa iti fac in ciuda, dar u nu dispera fa-ti si u prieten incearca sa te schimbi macar putin ( fizic vorbind ) fii cat mai sexy si realaughing comportate cu el ca si cum nu ar exista! oricum succes si eu am fost intr-o situatie ca asta.

| raluca_4568 a răspuns:

Razbunarea e arma prostului si mai bine l-ai uita pentru ca se vd k nu te iubea, da-l uitarii k e mai bine

| DoRiCel a răspuns:

Daca vrei sa-l faci sa sufere arunca cu ceva dupa el, sau ia-l la misto laughing)). Dar trebuie sa fie tot la nivel de gluma, si nu te mai astepta sa se intoarca la tine. Bate-ti joc de el daca poti, piscal, si daca il vezi cu aia nu-i da pace, ea sigur va fi geloasa si poate ea il va parasi. Nu mereg cu ignoratul, doar ascunzi in tine niste sentimente care dor si te rod pe dinauntru, cel mai bine descarcate pe el bate-ti joc de el in ultimul hal, nu se va intoarce la tine dar macar te vei simti mai bine.winking sau daca trece pe langa tine si nu te saluta sau ceva piscal de mana, si apoi fate ca nu-ti pasa, joaca-te cu mintea lui happy

| marcellinio a răspuns:

Hai sa-ti spun la mine cum a fost!
am stat 9 luni impreuna si am investit super multe sentimente in ea, am mai stat cu ofata 3 ani, care, ca sa o uit am plcat in Italia 1 an jumate, si ea pot spune ca a fost a doua in care a investit asa mult, nu parea genu care sa plece cu altul, nimanui nu i-a venit sa creada cum s-a terminat povestea!
ei ea mi-a dat papucii asa deodata, recunosc, m-a durut, am 24 de ani si nu imi e rusine sa zic ca am si plans in fata ei, aia e asa e in dragoste. a zis sa ne vedem mai rar, iar asa poate reusim dupa o pauza sa continuam relatia, faza e ca eu nu am putut, am cautato, mesaje alea alea, etc si ea nimic imi zicea sa o las in pace, dupa care la un gratar cea mai buna prietena a ei, fiindui mila de suferinta mea, mi-a zis: omule hai sa-ti spun! are pe altul!, lucru care fosta il nega total
daca imi spunea bai am pe altu era mai oke ma desparteam mai usor
faza e ca ma tzinea in jar ca nu stie ca *** co fi co patzi
dupa ce mi-a zis prietena asta a ei ca are pe altul evident mi-a cazut ceru in cap a doua oara am sunato si nu a vrut nici atunci sa recunoasca, nici cand i-am zis ca stiu din surse sigure ca am pe altul.
faza e ca si acum ma doare si ma doare cel mai atre ca, chiar daca au fost mici certuri eu am facut ce am putut ca sa ii fie ei bine, i-am cumparat de toate si uite.
joi o sa ma vad cu ea pentru ca mai am ceva lucruri la ea, si am sa ma port cat mai elegant cu ea, sa nu-i arat nici pe departe cat sufa, in cateva cuvinte sa fiu cat mai diplomatic, daca asta cu care i trage tzapa, o sa o doara tare!
daca nu inseamna ca a gasit ceva mai bun ca mine!
dar oricum numai eu stiu cum adorm si ce visez si ce ganduri ma fulgera, asa ca stai chill exista si situatzii mai grele.
bine ca nu s-a intamplat faza asta dupa vreo 3 ani
app si cand a luat ea decizi asta acu 2 saptamani aveam asa 12 restante, probleme existentiale la locul de munca, prb acasa cu maicamea si evident a venit si ideea ei de a ne despartzii care ma rupt in 2.bine ca nu sa ajuns mai departe