| Miihaa a întrebat:

Cum sa masor circumferinta penisului iubitului meu?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Infasori un siret, iar apoi il pui pe o hartie si marchezi cele doua parti care se unesc, iar lungimea o masori cu rigla de pe hartie si de aici rezulta circumferinta.

| Miihaa explică (pentru RobertMoon):

Da, am masurat-o cum ai zis tu. Are circumferinta de 14, 5 cm

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varinta simpla este sa masori diametrul si sa calculezi circumferinta asa cum ai invatat la scoala. varianta pentru cei cu mai putina scoala este sa o masori cu centiemtrul de croitorie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Brigaela):

Pentru "d-na" cu "mai multa scoala" decat am urmat si studiat eu, ii aduc la cunostinta ca diametrul unui obiect cilindric sau sferic (sper ca intelege aceste notiuni) se poate masura NUMAI cu ajutorul unor INSTRUMENTE adecvate cum ar fi SUBLERUL sau MICROMETRUL. Se pare ca unii au trecut prin scoala ca gasca prin apa si reusesc sa masoare diametrul printr-o "VARIANTA SIMPLA." rolling on the floor

| Brigaela a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Diametrul unui obiect cilindric este egal cu diametrul bazei sale. Este valabil strict pentru cilindru, nu si pentru sfera, fiindca orice sectiune paralela cu baza este un cerc cu raza egala cu baza.
Deci, in situatia data, se poata masura cu usurinta diametrul capului penisului, se afla raza si apoi circumferinta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Brigaela):

Nu ma inebuni d-na, ca sa obtii forma circulara a bazei ce trebuie sa faci? sa-i amputezi penisul sau sa-i sectionezi glandul? Oare toti ceilalti care au indicat aceeasi metoda ca si cea propusa de mine sau au admis chiar daca tacit, ca este corecta sunt cu totii asemenea mie niste indivizi retardati, nescoliti? Si ce se intampla cu cei care se afla in situatia majoritara de fapt in care diametrul glandului este mai mic sau mai mare decat trunchiul penisului?

| Brigaela a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu am spus ca sunt doua metode, una mai simpla si una mai complicata, pentru cei care isi amintesc mai putin ce au invatat la scoala (sau confunda sfera cu cilindrul). Nu a zis nimeni nimic de retard, nu stiu de unde ai scos asta, dar ar trebui sa iti fie rusine sa vorbesti asa.
Daca diametrul capului penisului este mai mic, evident ca nu functioneaza, dar sa stii ca in general diametrul capului penisului, la barbatii necircumcisi este putin mai mare decat diametrul trunchiului penisumului. Si ca e important, in situatia data, sa mori grosimea cea mai mare (este cu 2-3 mm mai gros capul decat trunchiul, aproape nesemnificativ).
Nu stiu de ce esti atat de furios, eu am indicat o metoda mai simpla care tie nu iti convine. Initial iti aminteai gresit cum se calculeaza diametrul cilindrului, acum ti-ai amintit, nu e necesar sa fii atat de suparat, toti mai uitam sau mai incurcam notiuni invatate in urma cu multi ani. Puteai sa ai dreptate si eu as fi acceptat si ti-as fi multumit.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cu centimetrul de croitorie nelipsit din nicio gospodarie. Sau infasori o banda de hartie si pe urma masori lungimea cu o rigla, ruleta. Diametrul il afli prin impartirea lungimii rezultate cu constanta, pi=3, 14. Spor la treaba.

| Miihaa explică (pentru corbulalbrosu):

Am masurat-o cum ai zis tu. Are circumferinta de 14, 5 cm

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Miihaa):

Se incadreaza in grupul penisurilor cu grosimea considerata mare deoarece 14, 5 : 3, 14 =4, 6 cm adica pentru a-l "costuma" este mevoie de prezervativ de marimea " L". Te poti declara multumita daca reuseste sa-si mentine si erectia tot asa; cam 14, 5 minute pana in momentul ejacularii. big grin

| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt lamentabile incercarile de a iesi dintr-o incurcatura. Oare determinarea diametrului este gresita in raspunsul dat cu mult inainte de raspunsul postat de d-ta?
corbulalbrosu a răspuns (pentru Amilee):

Se incadreaza in grupul penisurilor cu grosimea considerata mare deoarece 14, 5 : 3, 14 =4, 6 cm adica pentru a-l "costuma" este mevoie de prezervativ de marimea " L". Te poti declara multumita daca reuseste sa-si mentine si erectia tot asa; cam 14, 5 minute pana in momentul ejacularii Trebuiesa va anunt cu parere de rau ca intotdeauna am avut dreptate. nu cred ca ar fi cazul sa amintesc de viata/viabilitatea ovulului. Faptul ca va este greu sa acceptati ca ati dat un raspuns .....nu mi-o puteti reprosa mie

| Oana92 a răspuns:

De ce vreti sa faceti asta? laughing

| Miihaa explică (pentru Oana92):

Pentru ca mi se pare penisul lui prea gros

| Oana92 a răspuns (pentru Miihaa):

Si acum ca stii in cm cat e de gros...ce o sa faci cu aceasta informatie? Nu e ca si cum ar deveni mai subtire...

| Miihaa explică (pentru Oana92):

Stiu, dar eram curioasa si sa stiu daca este o dimensiune normala. Tu ca fata ce parere ai de 14, 5?

| Hakuouki a răspuns (pentru Miihaa):

Parerea mea este ca...mai bine iti stergi contul happy

| RobertMoon a răspuns:

Atunci dacă ai măsurat cum ti-am zis eu și a mers se impune să dai fundă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WTF?!