| papushika_9151 a întrebat:

Cum sa-mi calmez nervii? sunt foarte nervoasa am18 ani

13 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Bea un ceai de tei te calmează, esti prea tînără să ai nervi.

| darrio2007 a răspuns:

Ai un iubit? Daca nu ai, ia-ti unul.

| Any a răspuns:

La mine functioneaza cu muzica, ascult muzica sau imi gasesc ceva de citit. Funda!

| Tiberius a răspuns:

Fumeaza o tigara

| Lore2good a răspuns:

Iesi la o plimbare.asculta muzica ce iti place si te bine dispune. daca fumezi, trage o tigara...fa ceva ce iti place mult

| EuPunctRo a răspuns:

Stai pana te calmezihappylaughing

| Issaa a răspuns:

Acum depinde si pentru ce esti nervoasa, eu de exemplu foloseam o scobitoare : o invarteam intre degetul aratator si cel mare pe masa. la mine functionalaughing

| Hohohoavenitmosu a răspuns:

Asculta melodia preferata

| NuStiuCeNumeSaImiPun a răspuns:

Eh pai eu cand ma enervez iau ceva de ex. o sticla si o rup o trantesc o fac in toate felurile pana ma calmez laughing. Serios asta merge la mine.

| SpaNu88 a răspuns:

Trage o liniutalaughing glumesc.
Evita produsele care contin cofeina gen cafea, cola, ciocolata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu apelezi deocamdata la medicamente decat daca treaba devine serioasa. Daca ai probleme si te deranjeaza faptul ca te enervezi foarte repede, nu este chiar asa de grav, dar daca starea ta este continua este mai serios.Incearca sa te distragi atunci cand te simti furioasa,sa te uiti la un film amuzant,la un video-filmulet cu persoane amuzante care sa-ti dea o stare buna, asculta muzica voioasa, citeste bancuri pe net.In principal,pastreaza-ti mintea goala si incearca sa te gandesti la lucrurile care iti fac placere, la ceea ce iti provoaca liniste si te calmeaza, la un spatiu feeric care sa-ti dea o liniste sufleteasca.Si depinde si de tine,trebuie sa iti impui sa fii mai linistita si mai calma,sa nu isterizezi,sa te gandesti ca aceasta nervozitate nu iti va aduce nimic bun si sa gasesti puterea in tine de a depasi acel moment in care vrei sa explodezi de nervi,gandeste-te la tot ce e bun pe lumea asta si cati oameni si-ar dori sa aiba tot ce ai tu. Daca nu functioneaza aceste remedii, atunci ai putea apela la niste calmante usoare, care sa nu iti daunezehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca cu blide,pahare, sticle, sparge un geam cu ceva, injura pe primul care apare in fata ta, prinde-ti un deget la usa
Funda?smug

| Iulya17 a răspuns:

Pai in primul rand sa iei niste medicamente cum ar fi emocalm sa nu te mai intereseze orec pas facut de orce persoana sa de gandesti la tine si la sanatatea ta inainte sa te enervezi pe un motiv stupi si plus sa iti gasesti un lucruce ai de facut fara carti jocuri tv si pc cv de genu cu scobitoarea cu a zis lssaa si concentreaza-te mult la acel lucru incearca sa nu stai mult in fata tv-ului si a pc-ului si faza cu concentrarea e cea mai buna