| nutellasicobreala a întrebat:

Cum sa ofer un sarut frantuzesc excitant?

6 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

La sarut e sau stii sau nu stii.

| MiyakoSaki a răspuns:

Limbuta...foloseste acest organ la maxim

| vocea a răspuns:

Pai poate sa fie oricum dar daca doresti ca la carte uite aici
Nu trebuie sa fii in Franta ca sa inveti sa saruti ‚frantuzeste’ si nici macar sa stii limba franceza! Poate ca genul asta de sarut ar fi fost mult mai usor de identificat daca ar fi fost numit pur si simplu „sarut cu limba", dar atunci unde ar mai fi fost pasiunea si romantismul?

Iata cum se procedeaza!

Timpul potrivit?
Nu exista un timp anume care sa se potriveasca si nu e envoie sa astepti sfarsitul intalnirii, ca in filmele americane, pentru a oferi un astfel de sarut. Daca te simti bine cu persoana respectiva, o poti surrpinde cu un sarut pasional in absolut orice moment ti se pare in regula sa o faci. Astfel de surprize sunt placute de cele mai multe ori!

Abordarea potrivita?
Ok, esti pregatit(a) pentru gestul cu pricina, dar de unde stii ca ti se va raspunde la fel? incepe cu o privire drept in ochii persoanei care iti place, apoi priveste spre buze si urca din nou privirea spre ochi, pentru a observa cum reactioneaza. Daca incepe sa clipeasca si te priveste ciudat, las-o balta. Daca, in schimb, te priveste languros si iti imita gestul, poti merge mai departe.

(P)Vezi AICI la ce numar de URGENTA poti suna daca ai probleme cu cardul.

Tehnica potrivita?
stii deja ca trebuie sa aveti gurile deschise, pentru a-i putea atinge limba, dar nu lua asta ad-literam, pentru ca vei arata ca un peste care se zbate sa ia o gura de aer. Daca ai auzit ca unora le place sa le fie muscata incet buza de jos, nu e cazul sa incerci si tu asta din prima. Asteapta sa vezi cum reactioneaza si, daca pare sa ii placa, pastreaza acelasi ritm o perioada. Ai timp de muscaturi si tachinari data viitoare.

Dai si primesti!
Gandeste-te ca limba a fost facuta pentru a explora un teritoriu necunoscut. Cum procedeaza in-tro asemenea situatie? Cu siguranta, nu patrunde brusc inauntru! Fiecare pas trebuie facut pe rand, avansand incet, testand imprejurimile si minunandu-te de fiecare noua senzatie! Dupa ce ajungi sa-i atingi limba, trateaza cu atentie felul in care reationeaza. Daca se retrage, probabil ca ai cam intrecut masura, dar daca „iti iese in intampinare" si pare sa aiba chef de joaca, nu trebuie decat sa-ti asculti instinctele.

Doza de oxigen?
S-ar putea sa te streseze putin ideea ca ca un sarut pasional iti cam taie respiratia si se gandesc serios cum ar trebui sa respire, totusi, pentru a nu ameti la propriu. Raspunsul e simplu: pe nas! Cu putina practica, vei descoperi ca e posibil sa inspiri si sa expiri chiar si pe gura, profitand de orice mica pauza, iar acesta este secretul unui sarut reusit. Daca reusesti sa termini inainte de a deveni obositor, iti va cere mai mult, cu siguranta!
succes

| UnDezaxat a răspuns:

In pat.

| ChristianS a răspuns:

Cum drk vrei sa iti expliclaughing
te-ai gandit macar!
exerseaza cu multe big grin

| lexi11 a răspuns:

Secretul este sa folosesti MUUUULTA limba! NU fii timid!