| Teo01cool a întrebat:

Cum sa trec peste despărțire?

6 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca iti faci pe altcineva mai bun, vei trece foarte usor.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sex salbatic

| RAY a răspuns:

Citeste o carte,plimbate prin oras,manca fructe, legume, invata mai mult si nu ignora acele gandurii, sa faci si sport, nu intra in alta relatie

| peperonies a răspuns:

Laba. faci laba.

| Lawliet14 a răspuns:

Cu ceai de sunatoare si eventual psiholog daca ai nevoie. Daca nu, alta iubire.

| drogh a răspuns:

Este foarte greu să treci peste după o despărţire. Nu e ca şi cum te-ai duce să arunci gunoiul şi gata, pac...ai scăpat de el. În primul rând, ai nevoie de timp şi de multă reculegere, trebuie să ai încredere în forţele tale proprii şi să nu te mai gândeşti la fosta ta relaţie. În al doilea rând, încearcă să pătrunzi în diferite activităţi care să-ţi ia gândul de la stările de melancolie. Alt element important este somnul. El reglează orice. De asemenea, nu te combina cu altcineva până când nu eşti sigură pe tine că ai depăşit ceea ce ai trăit anterior, căci altfel îţi va fi şi mai greu, atât pentru tine, cât şi pentru cealaltă persoană. Mult succes!