| Suxi a întrebat:

Cum sa treci mai repede peste o despărțire? Ar fi mai folositor daca mi-ati putea da sfaturi pe baza experiențelor voastre

7 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cui pe cui se scoate. tine minte asta

| mimiwewem a răspuns:

Trebuie să ai o atitudine pozitivă și să-ți spui: "pot să trec peste". Cum ți-am răspuns la întrebarea cealaltă, vorbește cu prietenii tăi pentru a-ți oferi un sprijin.

| cristimihailov a răspuns:

Fa-i o inmormantare metaforica.
Da un anunt la ziar sau pe net daca e gratuit.
Trimite-i o coronita de flori cu un mesaj sobru.
Pune-i o poza pe o papusa si ingroap-o cu onoruri.

Si poti sa ii si trimiti un mesaj. Ceva de genul: tu, pentru mine, ai murit.

Si incepi sa te uiti in stanga si in dreapta pentru a face urmatorul pas.

Viata este scurta. Nu amorti stand pe loc.

| Seepty a răspuns:

Eu zic sa iesi cu prietenii cat mai mult pe afara si sa nu mai stai in casa plangandu-l toata ziua.

| stark47 a răspuns:

Nu exista leac sigur,eu iti pot spne ca la una din ele,am inlocuit-o,la alta am intrat in depresie,la cele mai multe nu m-a interesat.fa ceea ce te face sa te simti o idee mai bine, nu conteaza ce, de la crosetat la sarit cu parasuta, sunt multe de facut incearca sa te ajuti pe tine, pana la urma tu ar trebui sa fii cea mai importanta persoana din viata ta

| only2k a răspuns:

Gândeşte pozitiv, ieşi cu prieteni. distrează-te happy Poate vei găsi altă fată care să-ţi placă mai mult, care va fi cuminte şi ok.

| Camii06 a răspuns:

Trebuie sa incerci sa nu te mai gandesti la persoana respectiva, in primul rand, iar dupa aceea te duci si te distrezi cu prietenii tai. Eu asa am reusit. dar trebuie neaparat sa ai in cap numai urmatoarea chestie : "A plecat, asta este, trecem peste.".
Viata merge mai departe cu sau fara acea persoana. big grin