| ElenaMaria1 a întrebat:

Cum sa uit de un baiat care imi place d foarte mult timp?crying numai la el ma gandesc. big grin

Răspuns Câştigător
| secretgirl010101 a răspuns:

Stii cel mai bun remediu este timpul dar pana timpul o sa acopere suferinta incearca sa te gandesti la altceva
1.incearca sa flirtezi alti baieti
2.sa iesi mai mult cu prietenii
3.incearca sa nu mai asculti melodii care iti provoaca o stare de nostalgie
4. evita orice ocazie de a te vedea cu el pentru o vreme.
Pt. mine remediul a fost timpul si baietiilaughing adica vb cu alti baieti si incet incepeam sa'l uit. succes! sper sa te ajute asta:*

6 răspunsuri:
| Theona11 a răspuns:

Imi pare rau...stiu cum e dar trebuie sa treci mai departe, sa-ti gasesti o ocupatie ca sa nu iti mai fuga gandul la el.am trecut si eu prin asta si singurul mod sa il uit pe fostul a fost sa imi caut pe altcineva,sa ma scoata din minti, sa ma sune, sa ma tina ore la tel si sa imi zic vb frumoase.si asa a fost, dupa 3 zile mi-am gasit pe altcineva si acum suntem impreuna de 4 ani.TOTUL SE FACE CU VOINTA!

| raluca0306 a răspuns:

E foarte greu, adica pentru mine.Nu ai cum sa-l uiti,decat in timp,daca chiar vrei sa-l uiti, nu te mai gandi la el, incearca sa te gandesti la alte lucruri si mai ales incearca sa nu te intalnesti cu el pe cat posibil. daca chiar vrei sa il uiti big grin

| ElenaMaria1 explică:

E in scoala cu mine.il vad zilnic si o sa-l mai vad pana la sfarsitul anului cand termin generala dar sta si in cartier cu mine si o sa fie inevitabil sa nu ma intalnesc cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum vrei draga Maria sa il uiti daca te gandesti la el?
Ai auzit de vorba asta : Nu poti sa uiti nume pe care inca le rostesti?
Eu am reusit sa uit o persoana si sa nu mai am sentimente fata de ea stergandul : din viata mea, din telefon, de pe fb si de pe mess.
Si sti ce? De cand l-am sters imi este foarte bine, nu mai ma gandesc la el ( au trecut vreo 3 luni ) si cand aud de el nu imi provoaca nici un sentiment sunt indiferenta in mod natural.

| andreealitllesmileAndreea a răspuns:

Fetita, cum adica "termini generala"?
La varsta asta iti sta mintea la baieti?
Uite scumpo, citeste o carte, descopera lumea, mai ai multe de facut inainte sa iti placa puradeii, asa ca fa-mi o favoare.
axeaza-te pe scoala deocamdata, ca vei avea toata viata timp sa iti gasesti "alesul"
OK? Ok, pui

| brotherbod a răspuns:

Salut! eu iti dau un sfat, un nume la nimereale poate pica bine sau prost : '' incearca sal iubesti pe mihai sou ionut'' poate va fi perfect trimite-mi mesaj daca e bine sau rau k?