Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2966054intrebari
Quiz-uri TPU
Ultimele intrebari
MediaDOT.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
31 Iul
SATI 367.450AFISARI
121.750VIZITE
107.613V. UNICI

Cum se foloseste un test de sarcina.help pls.crying(

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 12 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Scrie pe el.
    Nu stiu cum se foloseste fiecare marca, dar iti pot explica despre Surecheck. In pachet exista o pipeta si un tub in carese gaseste o bandeleta de hartie. Tubul are o mica ferastruica acopeita de o usita glisanta. Urinezi intr-un pahar (de preferat prima urina de dimieata), iei cu pipeta cateva picaturi de urina, deschizi ferastruica, pui 3-4 picaturi si pui testul pe un loc uscat, orizontal. Vei vedea cum apare intai o liniuta roz inchis. Trebuie citit la 5 si la 10 minute de la picurare. Daca apare doar o liniuta, testul e negativ. daca apar doua, e pozitiv. E important sa deschizi testul in momentul folosirii si sa nu il uzi sau sa-l tii in abur.
  • a răspuns:
  • a răspuns:
    Fiecare test de sarcina are instructiuni de folosire.
  • a răspuns:
    Poi faci dimineata urina an ceva si pui cateva picaturi an bendita de test si cand e o linie nu esti ansarcinata...cand e doua liniute esti...ansarcinata! successs pa
  • a răspuns:
    Pai vezi ca are scris pe el, nu prea pot sa iti explic, mai bine citeste acolo scrie destul de explicitwinking
  • a răspuns:
    Uite ce am gasit undeva la mod de utilizare:
    - Modul de utilizare. E bine sa fie utilizate conform instructiunilor de pe prospect si sa se verifice data expirarii.
  • a răspuns:
    Vz ca ai o chestie acolo si t duci la baie si pui o picatura de urina pe cerculetzul ala vz u il lasi 10 min sau cat scrie p cutie si vezi cate linii ies daca ai 1 nu esti insarcinata daca ai 2 ai un copil
  • Raspuns anonim:
    In cutie ai sa gasesti indicatii, sunt si pe net.
  • Raspuns anonim:
  • Raspuns anonim:
    Nu stiu tu trebuie sa stii; p
  • Raspuns anonim:
    Cu grija si cu atentietongue
  • Raspuns anonim:
    Cauta si uh pe google folosire test sarcina