| anonim_4396 a întrebat:

Cum se inmultesc papagalii

8 răspunsuri:
| utzuman2006 a răspuns:

Papagalii se inmultesc de obicei in parlament, in guvern si indeosebi in functiile cele mai bine platite...rolling on the floor...
Si acum serios : papagalii fiind pasari se inmultesc prin oua... ouale sunt acelea pe care ne pune Adrian Nastase ( unul dintre marii papagali ) sa i le numaram...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin sex. Le place în special doggy style.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin sex si fecundare...la fel ca si celelalte pasari...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe hartie, cu pixul, cu creoinul, cu stiloul, etc. laughing

| Sara a răspuns:

Hmm, vad ca cei mai multi dintre useri de aici au facut oleaca de caterinca pe seama intrebarii tale, azi nu sunt dispusa de asa ceva, si de aceea vreau sa te ajut. Ca sa se inmulteasca perusii, ca sigur ca la ei te referi, le trebuie in primul rand un cuib bine amenajat pus in colivie, cumparat de la petshop, costa aproximativ 12 lei, si un cuplu de o femela si un mascul, ai grija sa fii sigur ca sunt de sexe diferite. Eu am trait multi ani cu gandul ca sunt diferiti, pana ce un amic mai cunoscator mi-a zis cu nerusinare ca perusii mei sunt gay laughinglaughing Nu stiu cate zile clocesc oul, de aici totul depinde de ei 2, mai multe detalii gasesti pe net.

| addictofsk8 a răspuns:

Pune-i si tu unul peste altul si vezi cum reactioneaza:]]

| LuLy_5981 a răspuns:

Prin fotosinteza rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin ouale tale -