| hirutza a întrebat:

Cum stiu daca un baiat ma place?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Fetele au si al 6-lea simt, ar trebui sa simti asta.happy

109 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci la mine oricum este un lucru ciudat am un coleg de clasa mereu ma baga in seama pe mess ne cunoastem de un an si ceva i-am spus pana acum i-am dat de inteles ca il placi-am si spus-o insa doar pe mess nu si fata in fata pentru ca nu am avut curajj Intr-o zi ma condus acasa impreuna cu niste colegi de ai mei SI MERGEAM cu el de bratcineva s-a luat de mine iar el mi-a luat apararea ma priveste mereu asa luungg ne-am tinut si de mana la o ora insa doar atat mai e o fata in clasa la mine mai frumushik pe care o mai ia de gat in brate o pupa etc intelegeti voi dar pe mine niciodata desii mereu el este cel care ma baga in seama pe mess imi cere poze cu mine imi trimite melodii sa le ascult si eu l fel uneori am impresia ca doar face misto dE mine alteori simt ca chiar tine la mine de ex:de l el am afla ca luasem intr-o lucrare 4, 40 si el s-a rugat de profa sa-mi puna 5 in catalog lucru care ma mirat ca desii eu tin foarte mult l el nu am facut chestii de genul pentru el A fost o perioada la inceputul scolii de vreo 3 saptamana cand se purta cu mine foarte urat, ma jignea in fata celorlalti si era mereu nervos dar in acelasi timp se si uita l mine statea oarecum suparat isi baga castile si ascuta muzica pana intr-o zi cand am stat de vorba cu el si i-am sp sa-mi explice de ce se poarta asa bineanteles mi-a dat un motiv banal aiurea si de aunci ne intelegem bine nu suntem impreuna si dupa tot ce am zis in concluzie eu cred ca daca un baiat te place indiferent de ce s-ar spune s-ar pune cu tine indiferent de ce face el pentru tine chiar daca nu esti cu el daca te place cu adevarat se pune cu tine si gata asta e cea mai logik explicatie CAND TE PLACE UN BAIAT ITI CERE SA FI CU EL PUNCT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sati zic, dar sunt sigura ca te vei descurca, si eu sunt putin confuza, de exemplu 1odata m-am intalnit cu el si cu niste prietene si el ma salutat insa eu nu mi-am dat seama si dup m-a intrebat daca sunt suparata pe el, 2. mia oferit suc, 3.m-a luat de gat la derdelus, 4. mia cumparat o inghetata, cam asa, nici eu nu stiu ce sa mai cred de asta vreau sa va intreb pe voi care stiti si hirutza iti doresc succeswinking la baieti si cum am zis va rog ajutati-ma si pe mine, ma gasiti pe contul 2468,big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te priveste insistent, daca iti zambeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAI SA ITI DAU UN EXEMPLU:am un baiat in cartier care e si cu mine la dansuri pe nume Alberto care tot timpul sta tot timpul dupa mine se uita mereu dupa mine imi zambeste insistent se baga in seama cu mine fara nici un motiv. Asta inseamna ca ma place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic ca uite baiatu cere imi place vb cu mine pe mess si la scoala imi face compimente... dar nu stiu cum sa il intreb daca ii place de mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu si eu plac un baiat sin clasa cu mine.eu sunt in clasa a 6a si sunt in prima banca de pe mijloc si eln a trea de la gean de fiecare data cand ma intorc sa vad profesorul il vad ca se uita la mine si de fiecare data ma face sa rad da faza e ca la aproape toate fetele din clasa de la mine le place de el inclus prietena mea cea mai buna ce sa fac? va rroooooooooooooooooooog mult de tot ajutati-ma
voi aste mai mari ca stiti mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai antai antreabal daca ai place de tine si daca ai place de tine anseamna ca te iubeste daca ai place de altcineva iubeste si tu pe altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bah frate nu mai suntem pe vremea lu bunika sa fim seriosi... Daca vrei sa stii ca te place du-te si intreaba-l ce e asa de greu. Cand va vad atata cu al 6 simt, felul in care iti zabmeste etc ect shincer mi se face rauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nici un raspus dar si eu caut acelash raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si eu am aceeasi problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te face sa razi iti face pe plac vb frumos si ii rusine cand te vede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu uiti niciodata ca un zambet nu costa nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in vorba cu el pe mess si inceraca usor-usor si ii pui intrebari de genu :"Cat la suta o placi pe aia?" "Cum a fost sa stai cu fata aia in banca?" chesti de genu. Apoi incet il intrebi :"Cat la suta ti la mine?" Nu te supara daca nu te place. Sunt O GROAZA de baieti pe planeta asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in vorba cu el pe mess si inceraca usor-usor si ii pui intrebari de genu :"Cat la suta o placi pe aia?" "Cum a fost sa stai cu fata aia in banca?" chesti de genu. Apoi il intrebi :"Cat la suta ti la mine?" Nu te supara daca nu te place. Sunt O GROAZA de baieti pe planeta asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l pur si simplu sau daca esti mai timida vezi si tu prin gesturile pe carev le face fata de tine, daca te peiveste insistent etc. Succes! Papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca un baiat te pl atunci cand te priveste mai mult de 8 sec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat te pl atunci cand rade la glumele tale chiar daca nu sunt amuzante, se tine mereu dupa tine, vrea sa faca ce faci si u chiar daca nu-i place si e bun cu tine dar cateodata e si rautacios cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem al 6-lea simt? HA! HA! HA! poate tu il ai dar aceasta fata chiar nu stie cum sa stie ea ca o place un baiat? eu iti propun sa nu asculti ce zic alti si sa il intrebi ca sa afli raspunsul e mai simplu bine? NOROC! papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama cand un baiat te place cand :sa zicem ca cineva se i-a de tine si el iti i-a apararea...,:cand te priveste intr-una si iti zambeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite de ex eu acum sunt cu un baiat dar inainte de asta el se comporta cu mine mai deosebit decat cu celelelte fete si mi-am zis ca ar trebui sa imi incerc norocul si pe mess am deschis subiectu:'' de cine ne place si cine credem ca este cel/cea mai f din sc" si eu am zis ca mie mi se pare ca el e dragut si mi-a zis la fel apoi i-am zis ca il iubesc iar dupa cateve zile mi-a cerut sa fiu cu elbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog, sa ma ajutati! Este un baiat la mine in scoala care se comporta putin diferit de restul adc mereu cand spune o gluma... zambeste la mine in speranta ca voi zambi si eu la el uneori la ora de sport cand stau pe banca sg se aseaza LG mine si incerca sa-mi vb cand se bate cu ceva o pune pe pers respectiva pe banca mea dar totusi nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nu neaparat daca un baiat e dragut cu tine te place eu am un baiat in clasa si e dragut cu toate fetele si cu unele mai mult dar face asta doar ca sa fie ele indragostite de el, cica un fel de romeo laughing eu mereu il ignoram si el pe mine si imi facea viata amara si acum la liceu sunt impreuna cu el; x eh...cate se intampla in 2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cu adevarat te place vei simti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca un baiat iti zambeste de fiecare data si intra in vorba cu tine fara motiv inseamna ca te place? va rog ajutati-macrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.pe mine ma tachineza vreo 3 baieti sau 4sad
1 imi e coleg de banca si ma enerveaza la culme insa ma inteleg bine cu el.ma face sa rad, dar imi mai ia din lucruri si ma enerveaza cand face asta.insa daca as afla ca ma place nu stiu ce i-as zice.ca nu ma simt atrasa de el.sau putem avea doar o relatie de prietenie.
Al 2-lea e mi-a fost coleg de banca si eu il plac fttt multbig grinbig grin este amuzant.doar ca rade prea mult.cateodata am impresia ca rade asa doar ca sa ma faca sa ma simt prost.in ore cand se intalnesc privirile zambeste, si cand ma vede zambeste ft lang. s inainte de a ma vedea pe strada e trist.si cand ma vede i se schimba starea si imi spune cu un zambet larg Buna.in ore, cand statea in banca cu mine mi se mai atingeau mainile si simteam ca mor cand se intampla asta. dar cand e cu pritenii se comporta urat cu mine. voi ce zicceti? oare ma place? lasati comm pentru bya

| gospodaruluizza a răspuns (pentru anonim_4396):

Al 3 care era si ce facea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat si sunt sexos si stiu ca ma placeti dragutilor:**:*:*:*:*:*:*:* ca daca nu hai pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca un baiat te place, ar trebui: 1. Sa iti zambeasca constant, chiar si fara nici un motiv(depinde ce baiat); 3. Sa te salute cu un zambet larg pe fata; 4. Sa-ti ia apararea, chiar daca stie ca tu ai gresit; 5. Sa se aseze langa tine (cand are ocazia) etc. Dar daca nu face asta, si totusi te place, inseamna ca e timid.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu sa stiu daca ma place...crying...ies afara stam km in acelasi loc dar in anturaje diferite cand trece pe langa mine e indiferent dar cate odata se mai uita la mine crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa comportament dar poate sa isi bata si joc de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine nu-i asa ma 11 ani si sunt in a-5 si un baiat ma place mult de tot dar isi exprima astra prin tachinare si enervare.