| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Cum va simtiti cand va certati cu iubita/iubitul? Cum treceti peste micile sicane si certuri? Cine isi asuma vina de obicei?!

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Bine nu cred ca m-as simti. Pana acum nu ne-am certat, ci doar am avut o mica neintelegere care s-a rezolvat si am trecut cu bine peste. De obicei cand nu suntem de aceeasi parere, sau ne contrazicem, incercam sa ajungem la punct comun, fara sa ne ranim unul pe altul. Noi comunicam si foarte mult, de acest lucru nu ducem lipsa niciodata, si mereu recunoastem daca facem greseli, nu dam vina unul pe altul. Fiecare isi asuma partea sa de vina, in caz de ceva.
Avem 6 luni impreuna, si pana acum este totul bine, desi nu intotdeauna avem pareri la fel, vorbim, discutam, dezvoltam subiectul si gasim solutia care sa fie buna pentru amandoi, fara certuri, tipete, etc.
Numai bine!

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da' nu mai bine nu te cerţi, că-i mai simplu?
De ce-aş vrea să văd cum mă simt dacă pot să nu văd deloc având în vedere premizele negative?! thinking

| Farcas a răspuns:

Iti dai seama ca nu ma simt bine. Dar mai trebuie si cearta din cand in cand, faci si ea parte din relatie si uneori intareste relatia dintre doua persoane.Nu tot timpul dar daca sti cum sa o rezolvi dupa cearta, impacarea ii mai dulce ceea ce v-a si uneste mai mult sau indeparteaza, depinde de voi.
Eu cu iubitul meu ne certam destul de rar fata de alte cupluri dar o rezolvam cu calm.Prima zi dupa cearta nu vorbim deloc pentu ca suntem amandoi nervosi si suparati si decat sa ne aruncam unul altuia vorbe goale si fara sens mai bine asteptam pana a doua zi si vorbim cu calm cand se mai linistesc apele.De obicei lasam amandoi unul de la celalat ca sa fie bine, dar mai mult el caci eu mis mai incapatanata putin phbbbbt

| stresu a răspuns:

Nu ma cert. niciodata. avem chestii mai bune de facut.

| raisa1993maria a răspuns:

Intodeauna impacarea vine cu cateva lacrimi din partea mea in 90% din certuri, cu o imbratisare, cu un sarut si vorbe frumoase desigur, de obicei cand suntem certati si ne aflam unul langa altul stam suparati amandoi. pana vine unul din noi la celalat si atunci revine totul la normal, atunci cand ma ia in brate eu incep sa plang( sunt foarte sensibila si foarte plangacioasa) el imi sterge lacrimile, ne tinem in brate si ma face sa rad pentru a nu mai plangehappy

| Frogie a răspuns:

Iti dai seama ca bine nu am cum sa ma simt. Nu ne-am certat niciodata grav, sa nu ne vorbim si suntem de aproape un an si jumatate impreuna. Mai mult certuri copilaresti, in care ambii cedam pentru ca ne dam seama ca nu merita sa stam certati dintr`o prostie. happy

| Silviu591 a răspuns:

Ma simt super nasol straight face

amandoi. nah. dar de fiecare data imi cer si eu iertare

| Magic_7068 a răspuns:

Bag un bocit sanatos,ma calmez, ies cu o prietena, iar dupa cedez si ii dau un sms.