| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi s-ar parea daca pertenerul v-ar chema sa l ajutati la treburile gospodaresti, de la tara? Eu am fost chema de iubitul meu sa-l ajut la adunat de prune laughing si nu stiu ce sa fac.mi se pare rusinos laughing. i-am spus ca o sa l ajut moral, dar mi s spus ca trebuie sa il ajut fizic, caci altfel v-a sesiza bunica lui si na, nu o sa i placa. Cum sa procedez?

46 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Normal, daca avem o relatie stabila. Munca nu este rusinoasa si nu ar trebui sa te dai in laturi de la ea. harnicia este o virtute si este admirata de toata lumea. nu inteleg cum vrei sa ajuti pe cineva moral. Strigand „hei-rup"? E o gluma proasta. Intr-o relatie, muncim impreuna, ne distram impreuna. iar daca esti invitata la munca, inseamna ca omul crede ca are o relatie serioasa cu tine. Si ca el crede ca tu esti harnica si ar putea fi dezamagit daca te dovedesti o putoare sau o nepriceputa care habar nu are.

| Adi1994Adi a răspuns (pentru Brigaela):

Muncesc si eu la mine acasa, nu i rusinoasa. Rusinoasa mi s-a parut invitatia lui. Tinand cont ca nu ne am mai vazut de mult timp, vorbind la telefon mi-a spus:"Off, miercuri trebuie sa ma duc la bunica la prune.(.)daca vrei vin-o sa ma ajuti si tu", mi s-a parut intr-un fel ca imi zice asta doar ca sa nu zic eu ca nu si mai petrece timpul si cu mine. Evidentiez ca l-am lasat in pace vara asta ca sa invete

| Brigaela a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Nu e rusinoasa invitatia lui. Pur si simplu nu simti tu dorinta de a-l ajuta. Ii poti spune ca nu iti pasa suficient incat sa vrei sa il ajuti si gata.

| DeeaMarry a răspuns:

Depinde de cat de serioasa e relatia voastra. Mi se pare de prost gust o astfel de invitatie daca relatia voastra e inca intr-o faza incipienta.
Aici e vorba de mandria ta. Nu stiu de ce cei care ti-au scris mai sus nu s-au gandit si la urmatoarea posibilitate: poate tipul vrea doar sa profite de tine, de disponibilitatea ta. Am intalnit astfel de cazuri, sa stii.
E ciudat cum, dupa ce nu v-ati vazut de multa vreme, vrea sa va vedeti la adunat de prune.

| Astaeparereamea a răspuns:

Uite cum facem, merg si eu cu voi, adun eu prunele, beau o tuica doua de o sa imbunez pe buny sa nu se mai supere toata viata, batem palma?

| Astaeparereamea a răspuns:

Am ras, am glumit, dar si pe mine m'ar frusta faza cu "v-a sesiza bunica lui si na, nu o sa i placa". Cred ca daca nu o baga pe bunica in discutie se adunau prunele si-i placea la bunica de voi. Trasmite-i la bunica aluia asa: Doamna tanti bunica, nu e frumos sa ne suparam ca facem riduri si-o dam in ciroza, de cand e lumea pe pamant se stie ca cine se supara mai sta odata. Ia sa vad eu cine mai e suparat, ha?

| Adi1994Adi a răspuns (pentru Astaeparereamea):

laughing)ok, cu siguranta asta ii voi spune

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna Adelina! Acum pe bune, nu e usor la muncă, stai in soare la cules prune, dar daca te roagă prietenul tău nu te duci? După ce aduni prunele nu te odihnesti? Stai pe șezlong, sau pe canapea, el i ti face masaj la mînuțele cu care aduni tu prunele, si i ti face o limonadă rece, sau o cola rece cu gheață, va fi si familia lui mîndră de ce prietena harnica are loaza de nepotlaughing Poate i ti dă baba si niste bani, pe munca ta, vezi tu cum o indulcesti pe babălaughing in ce zonă stă bunica lui? Hai nu fii neserioasă, si puturoasă, fi fată de treabă, meri la prune, ca nu te pune sa cari muntii, daca era sa mergi la mare erai prima in tren sau in masină, lasa manichiura, ca o refaci după sectiunea prune, pui mînusi ca atunci cind speli buda, lasa călcîiele crăpate si pline de bătături că le vei face după ce culegi prunele, i ti faci o pedichiură si un masaj pe tălpi ca la carte, ca te vor durea după ce culegi prunele toata ziua, il pui pe el sa ti le maseze, sa le lingă, ca ai fost cu el la prună. Ce varsta ai? Hai du-te la prune nu sta home.

| Adi1994Adi a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Gataalaughing)lasati prunele, sa faca ce vor

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Deci care e decizia ta? Te duci la cules prune? Cîti ani ai?

| Adi1994Adi a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai m-as fi dus, dar s-au schimba planurile.18

| RAY a răspuns:

Daca pe mine mar chme iubita sa o ajut la treburile fizice mas combina cu sorasa asa ca nu ma cheama, pe bune asa faci cardio slabesti, prunele ingrasa multe

| mihai69 a răspuns:

Deci dacă părinții tăi merg la muncă să te poată întreține, e ceva rușinos, da?

| Holiday a răspuns:

Deci toata vara, n-a avut timp de tine ca a avut de invatat, dar sa culeaga prune are timp...
In plus, ce cauta bunica-sa in ecuatie? Ca sa fiti impreuna trebuie s-o impresionezi pe ea, sau cum? Vezi poate daca mergi dai si o proba de maturat prin curte, asa ca pregateste-te.laughing

| Lawliet14 a răspuns:

Mai greu cu gramatica si nici muncitoare nu esti. E frumos la cules de prune, vin rudele si ai sansa sa petreci timp cu ele. Nu inseamna numai cules de prune toata ziua aia, plus ca iubitul tau vrea sa petreaca timp cu tine. Esti parte din familie acum. Doar nu o sa faci nu stiu ce lucruri grele... Ti-e frica de putina munca?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te duce! Nu cumva sa-ti cada manuta.
Ce poate fi mai rusinos decat o mana pe pruna, fi serioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu se duce singur si cu ocazia asta sa iti aduca si tie drept jertfa de iertare un cos de fructe?

| CristinaSNC a răspuns:

Te duci frumos cu el si il ajuti sa adune! Iti cade mana daca aduni si tu?! Acum fara suparare. Ai crescut in puf? Iti e rusine de prune?!
O zici de parca cine stie ce te-a rugat sa faci laughing

| Adi1994Adi a răspuns (pentru CristinaSNC):

Tu te-ai duce?laughing

| CristinaSNC a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Sincer daca as avea un iubit si m-ar chema da, m-as duce. Acum 2 ani am adunat corcodusi 3 zile de mi-a venit rau, la tara la o vecina de-a lu' mamaimea. Si nu erau din alea din pom bune si curate, erau din alea cazute, unele si "strivite", unghiile mele au trebuit sa intre in reabilitare dupa zilele alea laughing. Prunele sunt mult mai ok, crede-ma kiss laughing

| Adi1994Adi a răspuns (pentru CristinaSNC):

Pai asa sunt si prunelelaughing

| CristinaSNC a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Hai mai laughing iti pui si tu niste manusi laughing. Mie mi se pare romantic sa aduni cu iubitul, eu am adunat cu ver-mea laughing)

| Adi1994Adi a răspuns (pentru CristinaSNC):

rolling on the floor)))))))))))))))))))))

| CristinaSNC a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Vorbeam serios laughing. Adica la voi poate fi ceva gen :" Iubi uite cate prune am adunat ", " Vai iubi ce frumoasa e pruna aia " laughing) Mai o pruna, mai un sarut, trece ziua laughing
La mine si la varmea a fost ceva gen : " Da-te fa mai incolo ", "Fa eu plec acasa " "Imi bag pl in corcodusele la baba si plec " "Te omor daca imi iei ce am adunat ". rolling on the floor) Deci tu o sa ai parte de o zi misto.

| Adi1994Adi a răspuns (pentru CristinaSNC):

"Iubiiiiiiii, ce prună mare si frumoasă", "oh, iubi, a mea e si mai mare, ca dragostea noastra, hai sa facem si un selfie cu prunele" laughing))

| CristinaSNC a răspuns (pentru Adi1994Adi):

N-ar fi rau laughing)

| Adi1994Adi a răspuns (pentru CristinaSNC):

Ce viatalaughing.

| CristinaSNC a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Sa vezi la cules de porumb cum e laughing

| Adi1994Adi a răspuns (pentru CristinaSNC):

Hai ma ca ma speriilaughing ma simt de parca ma duc cu ziuarolling on the floor

| CristinaSNC a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Serios, am fost si acolo tot acum 2 ani laughing) M-am plimbat si cu tractorul love struck

| Adi1994Adi a răspuns (pentru CristinaSNC):

Si unde ai mai fost?laughing

| CristinaSNC a răspuns (pentru Adi1994Adi):

La Pesciut cu barca, aia a fost ok laughing. M-am plimbat cu caruta laughing. Si am mai fost la tara cand se facea tuica, atunci proaspata e cea mai buna laughing

| Adi1994Adi a răspuns (pentru CristinaSNC):

laughing)Stai in oras?

| CristinaSNC a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Daa laughing vara mai ma duc si pe la tara laughing

| Resurrection a răspuns:

Fa ce ai de facut laughing nu e o rusine sa faci asta. Iar daca ti-a cerut, inseamna ca are incredere in tine si tine la tine.

| Adi1994Adi a răspuns (pentru Resurrection):

Mulțumesc, dar cui pe cui se scoate laughing

| Resurrection a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Dalaughing

| Adi1994Adi a răspuns (pentru Resurrection):

big grin

| DumnezeuTatal a răspuns:

Eu te inteleg, nici eu nu m-as duce. laughing
Dragostea nu tine de cantitea de pruna adunata.

| Adi1994Adi a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

In sfarsit..cineva ma intelegelaughing. Adica chiar suna aiurea:"Hai la prune." Dar de, iubriea merita sacrificii

| Lawliet14 a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Crezi ca se foloseste de tine? Posibil, ai si tu dreptate. E putin penibil ca voi doi nu v-ati mai vazut vara aceasta iar el te cheama la cules de prune direct. Dar sa stii ca un baiat mai aiurit nu gandeste prea mult! laughing Mai mult ca sigur nu te-a chemat ca sa profite de tine. In cazul acesta.

| AnswerMan a răspuns:

Du-te si ajuta-l sa faca tuica sa aiba ce bea la craciun langa o portie de sarmale