| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc o fata de 3 ani ( colegi de liceu ), timp in care am devenit prieteni destul de buni. De ceva timp a inceput sa-mi placa foarte mult. Nu ma refer la faptul ca arata foarte bine sau ceva de genul asta, nu ca e urata sau ceva. Dar m-a cucerit comportamentul ei. Pana acum nu mi-a prea pasat de fetele cu care am fost, sau modul in care le-am zis sa fie prietenele mele...

Cum sa procedez? Ma gandeam sa o invit la o cafenea sau intr-un parc sa-i spun ce am de zis. Idei?

Imi e teama ca daca refuza, o sa ne comportam ciudat cand ne intalnim.

Răspuns Câştigător
| onFire a răspuns:

Baiete du-te direct la ia si zi ce ai de zis.Invit-o la Mc(ca e mai scump oleaca) sau la o prajitura si zi:"numele" sa stii ca imi place foarte mult de tine dar nu in modul prietenesc...intelegi nu? SI dupa o intrebi daca sentimentul e reciproc.Multa bafta baiete!

1 răspuns:
| Nastia a răspuns:

Tu incerci.Ii si spui ca daca nu esti genul ei vrei sa ramai prieten cu ea ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.bafta