| DeeaD1 a întrebat:

Cunosc un baiat de aproape un an. Nu s-a intamplat nimic intre noi pana acum. Stiu ca ma place si stie ca il plac. El spune ca ma iubeste si i-o spune si celui mai bun prieten al lui care e si prieten cu mine si imi trimite toate conversatiile cu el in care spune cat de mult ma iubeste. Si eu simt mai mult decat o atractie pentru el... oare confund sentimentele? Ce sa fac? Sa ii spun ca il iubesc?

4 răspunsuri:
| Cupcake a răspuns:

Eu zic ca voi doi ar trebui sa aveti o discutie serioasa despre ce simtiti unul fata de celalalt. Iar apoi veti vedea ce e de facut mai departe.

| RalucaOxii a răspuns:

Am o prietenă care este in aceeaşi situatie cu tine. Daca simti flutaşii aia in stomac de ce sa nu ii spui ce simti, poate va fi ceva de multă durata intre voi, dar atat timp cat tu ii ascunzi si nu vorbesti cu el, va crede ca nu il iubesti si se va indeparta de tine.

| Alberto_Zgonea_1998 a răspuns:

In primul rand poate el nu are curaj sa-ti spuna ca te place, si totusi se straduieste sa iti spuna prin faptele care le face pentru tine.ca 1 an e mult si ar trebui sa-i spui tu ca il placi.altfel nu stiu ce se va intampla cu voi! normal baiatul face primul pas dar in cazul tau fa tu primul pas

| lovegirl2014 a răspuns:

Prima oara ar trebui sa discutati despre sentimentele pe care le aveti. Daca ii este rusine sa iti spuna atunci spune-i asa:
"Vreau sa iti spun ceva : Eu chiar te plac. Sper sa ma placi si tu. Ce zici?"
si faci o fata care spera.