| the bee a întrebat:

Cunosc un băiat de ceva timp... de fapt îl știu doar din vedere și sunt sigură că și el mă știe pe mine. Îl plac foarte mult, dar din păcate nu avem prieteni comuni. Aș putea face rost de numărul lui de telefon sau id-ul de mess, însă : 1. Ce ar putea crede despre mine, dacă l-aș aborda pe messenger având în vedere că noi nu am vorbit niciodată? 2. Dacă are prietenă cum ar interpreta gestul meu de a intra în vorbă cu el? Și o întrebare special pentru băieți: Ați refuza o fată frumoasă pe motiv că nu o cunoașteți?

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fa-ti curaj si abordeaza-l ca nu ai nimic de pierdut...intra pe mess in vorba cu el, saluta-l, apoi gaseste si tu un pretext sa vb cu el, despre muzica de exemplu, despre scoala, gasesti tu ceva pretexte, apoi incetul cu incetul vb tot mai mult si il cunosti tot mai mult si el pe tine, nu fi timida, ai sa vezi ca nu va avea deloc o parere proasta despre tine ci una bunawinking.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Draga mea, eu zic sa ai tupeul sa-i ceri nr de telefon...mai zii ca ar trebui sa va cunoasteti.Fi draguta cu el. Dar nu iti face aluzii, pentru ca vei suferi.

| Doa'Do a răspuns:

Imprieteneste-te cu cineva apropiat lui.Incearca sa-i vezi prietenii si daca mai cunosti persoane... ai putea face rost de ID-ul lui. Ce ar putea sa creada despre tine daca tu il intrebi " ce faci? "? Va cunoasteti mai bine si la inceput veti fii amici.Doar nu vei sari pe el " buna ce faci? eu te plac. ai prietena? " Nu.Mai intai aflii ce-i place. si usor usor veti ajunge la subiectul " prieten/a". Daca nu are, e bine pentru tine. Daca are, nu te supara, mai sunt baieti.

Răspuns utilizator avertizat
| cipri08 a răspuns:

Niciodata nu as refuza o fata frumoasa, deoarece in timp o pot cunoaste.

| ionela86 a răspuns:

1. Lasa teama si timiditatea la o parte si fi tu prima care il abordeaza.
2. Incearca sa afli prima data daca are prietena sau nu, pentru ca nici tie nu cred ca ti-ar place ca cineva sa iti strice o relatie
3. Fi optimista si curajoasa, cu rusinea nu faci nimic.

| FetitzzaAlintatha a răspuns:

Poi cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui ce simtiwinking asa e cel mai bine si vei vedea ca e totul binehappy