| Srg29 a întrebat:

Daca a ajuns sperma in zona genitală dar m-am șters și m-am și spălat mai exista șanse sa fiu însărcinată?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu a intrat si in vagin, nu. De ce crezi ca noi, barbatii avem penis? Ca, prin penetrare, sperma sa ajunga in interiorul vaginului si sa fecundeze ovulul.

| mihai69 a răspuns:

Dacă erai în perioada fertilă - da, există acest risc.

| Emilian65 a răspuns:

Daca sperma a intrat in vagin si erai in perioada fertila esti, gravida.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Doar daca a ajuns si in vagin ar fi sanse sa fi gravida.

| RaulMA a răspuns:

Am avut cu prietena mea aceaşi problema si mi-a zis un specialist că in contact cu aerul, spermatozoizii mor repede. Si pentru a rămâne gravidă. Trebuie să intre in vagin