| Al3xysS a întrebat:

Daca ai afla ca vei avea un copil cu persoana pe care o urasti cel mai mult, ce ai face?

10 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Un copil poate apropia parintii care se urasc, dar desigur, depinde de situatie, si de felul personalitatii si conceptiilor lor.

| A12NDRA a răspuns:

Pai nu as avea cum sa am un copil cu o persoana pe care o urasc pentru ca nu as fi facut nimic cu acea persoana.
Dar daca s-ar intampla probabil as pastra copilul pentru ca este si el un suflet si e un mare pacat sa omori un copil.

Dar acum depinde si varsta pe care o am,daca as fi minora, probabil i l-as da lui sa-l creasca, sa vad ce face.L-as duce direct la maicasa si la taicasu si l-as pune in brate. Zicand probabil ca ma intorc sa il iau diseara.

| Papusik a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa te apropii de acea persoana fiindca copilul nu are nici o vina sad.
Macar el sa fie fericit si sa aiba amandoi parinti Nu doar unul din ei straight face /
Are nevoie de amandoi.
Succes! love struck

Răspuns utilizator avertizat
| DιιιάLøvєs1Dツ a răspuns:

Orice dar NU as Avorta!

Sper ca nu asta ai de gand sa faci, tu sau persoana care are aceasta problema, Iar daca la asta te-ai gandit, te roooog, mai gandeste-te de 10 ori!

Sau eventual, incearca sa privesti aspectele pozitive a acelei persoane, si cere-i si ei parerea big grin.

Dar [ Repet ] NU Fa Avort! [ se pierde o viata sad, este gresit innaintea Lui Dumnezeu si pe laga asta costa si bani straight face!]

| AliceDC a răspuns:

Depinde cum s-a ajuns sa ai un copil cu persoana pe care o urasti cel mai mult,(adica o chestie gen viol)sau(persoana pe care spui ca o urasti e fostul)sunt diferite situatii, daca te simti in stare sa il cresti si ai sustinerea familiei si a prietenilor il pastrezi daca nu mai bine renunti la el cand ink se poate. Oricum trebuie sa ai in vedere ca nu e vina copilului ca a fost conceput(asta nu te face pe tine vinovata, cum am mai spus depind circumstantele)

| AliceDC a răspuns:

Yume are dreptate cunosc o persoana care in urma unui avort nu a mai putut avea copii, dar exista si riscul ca dupa ce se hotaraste sa-l pastreze sa-l abandoneze sau sa incerce sa se razbune pe copil(s-au intalnit suficiente cazuri)desi sper sa nu se ajunga acolo de aceea eu cred ca ar trebui sa se gandeasca bine si sa consulte un ginecolog sau macar pe cineva de la un centru de planing familial(consultatiile si discutiile cu persoanele de acolo sunt gratuite). Sper sa ia decizia cea mai buna si pe care nu ar regreta-o ff mult(din punctul meu de vedere orice decizie ar lua o sa fie urmata de anumite regrete)

| johnydark a răspuns:

As cere-o de nevasta.

| CopilulEmo a răspuns:

L-as iubii pentru ca el nu are nici-o vina pentru ce s-a intamplat.

| SD_5363 a răspuns:

As creste copilul si as incerca sa gasesc multe lucruri in comun cu acea persoana