| TVDxDamon a întrebat:

Daca am 6 saptamani de sarcina de ex pot face avort medicamentos?
Cati ani trebuie sa am si cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De exemplu la 16 ani ai tăi nu poți face întrerupere de sarcină decât cu acordul părinților, medicamentos exclus!
Pa, pa.

| Sara2 a răspuns:

Nebuna mai esti sad, doamne nu ai mila de acel suflet? de ce nu te-ai gandit inainte la consecinte? inainte de a face asta gandeste-te cum ar fi fost ca mama ta sa te avorteze, stiu ca nu e bine sa ii judec pe altii dar asta este o crima citeste urmatorul "banc" poate vei intelege ceva din el :
"o femeie se duce la medic cu un copil mic in brate sa faca avort, "domnule doctor am venit sa fac avort" "copilul din brate e al dvs?" "da" "ok hai sa il omoram pe el ca sa scapati de complicatii ca este acelasi lucru"

| Fatamuntilor a răspuns:

Inca nu ai vorbit cu mama ta?
Daca esti minora NU poti face, avort, fara acordul parintilor.
Vorbeste cu mama, explica-i situatia si veti gasi o solutie.Pana nu e prea tarziu.

| DNSK a răspuns:

Tu atata stai pana o sa trebuiasca sa ti-l duci pe lume. prietenul tau, nenea, ce-o fii, nu mai vorbeste cu tine? te-o ***** si gata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca crezi ca poti trai cu povara asta, nu ai decat.dar nu te sfatuiesc.un copil e o binecuvantare de sus, si fiecare se naste cu norocul sau.http://provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/imagini-avort.pentru numele lui Dmnezeu, nu face asa ceva.nastel si lasa-l undeva, dar nu-l omora saracu.

| Alicezzz a răspuns:

Nu poti face avort daca esti minora, discuta cu unul dintre parintii si impreuna mergi la un control medical. Citeste aici... http://drcarauleanu.ro/......medicatie/

| Hαppiηеss a răspuns:

Trebuie sa ceri parerea unui medic ginecolog, doar el poate sa iti spuna cum poti face un avort.
Daca esti majora te poti duce singura.

Răspuns utilizator avertizat
| OnlineZ a răspuns:

Eu ma chinui de 1 an sa fac un copil si il pierd mereu.Iar altii il omoara. Doamne credeti-ma imi vine sa mor cand vad asa ceva.De ce trebuie sa luati asemneea decizii?

Răspuns utilizator avertizat
| Hace a răspuns:

Nu poti face avort medicamentos la 6 saptamani. Vei face avort prin aspiratie. Nu stiu exact cat costa niciuna din variante, pretul difera in functie de spital. La stat este in jur de 500 ron maxim, din ce am citit pe net.

| alexandrafocus a răspuns:

Inainte sa faci o reseala gandeste bine, totusi e un suflet nevinovat, nu are nici o vina. Vorbeste cu cineva in care ai incredere, cerei un sfat. Poate mai tarziu o sa regreti!

| ProfanatorulDePensionare a răspuns:

Bea clor sau ia niste apa cu bicarbonat de sodiu