| CeEsteAlaNume a întrebat:

Dacă am făcut sex oral m-am dezvirginat? Sau trebuie să am contact cu vaginul?

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Sex oral...hmmm la ce varsta mami? daca tu habar nu ai despre ce este vorba, pun pariu ca nu ai mai mult de 12-13 ani.
Trist draga mea ca iti strici copilaria.
Mai urmeaza o partida de sex si apoi pa virginitatestraight face

| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu inteleg din enunt ca esti baiat - "trebuie sa am contact cu vaginul" denota ca esti posesorul de penis. Caz in care si sexul oral inseamna ca te-ai dezvirginat. Doar masturbarea nu dezvirgineaza, orice contact sexual inseamna ca nu mai esti virgin, cauta si tu definitia in dex o sa vezi ca-i destul de acoperitoare si nu se refera doar la penetrarea clasica.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-am priceput exact dacă eşti fată sau băiat laughing

Oricum, din moment ce ai avut relaţii sexuale ( chiar dacă a fost vorba doar de sex oral ), NU mai eşti virgin/ă!

D.p.d.v. fizic, dacă membrana himenală NU este ruptă, atunci eşti virgină ( doar fizic vorbind ).

Toate cele bune.

| minrest a răspuns (pentru bursuc001):

Nu este virgina, dar nu este deflorata. Buna ziua.

| bursuc001 a răspuns (pentru minrest):

Bună!

Mda, în accepţiunea DEX-ului, cam aşa este - asta dacă e fată :)

Încă NU m-am lămurit dacă e fată sau băiat; din întrebarea anterioară reiese că ar fi băiat :
http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/cum-poti-excita-o-fata-funda/

O zi frumoasă.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu te-ai dezvirginat. Trebuie sa fie contact vaginal ca sa iti pierzi virginitatea.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te-ai dezvirginat. Dezvirginarea se produce in urma unui contact sexual vaginal.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sexul oral NU are legatura cu dezvriginarea!
Nu stiu cati anisori ai tu, dar trebuie sa ai mai multa informatie despre acest lucru.E prea serios!

| Miihaa a răspuns:

Nu. Mai puneti si voi mana si invatati sau documentati. Trebuie doar vaginal

| Livelord a răspuns:

Nu, nu te-ai dezvirginat.
Atat timp cat nu a intrat trenul in gara si nu a rupt poarta, inca mai esti virgina.
Stai linistita, poate data viitoare nu mai intarzie si are timp sa ajunga si la statia de la subsol...

| djlukass a răspuns:

Da te-ai dezvirginat in gura. Adio virginitate in partea aia.

| DollyWiitch a răspuns:

Nu te-ai dezvirginat, trebuie să ai contact. stai calmă e ok

| Iouji a răspuns:

Adio virginitate

| IIeddar a răspuns:

Dacă ai luat 3 la mate înseamnă ca ai luat și la romana? Normal ca nu