| Alle0019 a întrebat:

Daca am luat azi pastila de a 2-a zi si daca iau alta pastila,sa zicem maine, se poate intampla ceva?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel care ti-a recomandat sa folosesti pastila de a 2-a zi trebuia sa-ti explice si urmarile nefaste ce pot sa apara prin destabilizarea si dereglarile de lunga durata a intregului tau sistem endocrin si hormonal. Nu ti-a explicat si faptul ca aceste pastile nu sunt niste simple mentosane? Sunt anumite pastile care nu pot fi folosite simultan si singurul in masura sa-ti explice riscurile la care te poti expune este medicul ginecolog. Multa sanatate.

| raluk27 a răspuns:

De ce vrei sa te înfunzi de chimicale?
Pastila de a doua zi se poate lua cel mult de 2 ori pe an. Este o metoda contraceptiva de urgenta si o "bomba hormonala".

| Alle0019 explică (pentru raluk27):

Asta a fost o urgenta, am luat-o doar o data, ma refeream daca iau maine alta pastila, nu alta pastila de a 2-a zi daca pot exista riscuri.

| raluk27 a răspuns (pentru Alle0019):

Pai trebuia sa specifici ce fel de pastila.