| cristina123c a întrebat:

Daca beau pastila escapele a doua zi dupa o relatie neprotejata si ziua urmatoare se mai intimpla o relatie neprotejata si nu beau pastila e posibil sa ramin in sarcinata?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intro astfel de situatie hormonii din pastila folosita fiind activi o perioada de cateva zile si NU vor permite producerea unui ovul sau fecundarea ovulului daca acesta exista deja. Este interzisa cu desavarsire folosirea a 2 patile una dupa alta. Chiar si asa prin folosirea pastilei ai reusit performanta sa-i destabilizezi intregul sistem hormonal. Sanatate! (probabil ca vei avea nevoie de asa ceva deoarece orice iresponsabilitate isi are pretul sau)

| pufulescu a răspuns:

Nu mai fi asa de concilianta cu prietenul tau si folositi prezervativul! Stiu ca nu-s aceleasi senzatii ca " pe pielea goala " dar nici nu cred ca iti convine sa ramai insarcinata si sa faci vreun avort doar ca sa se simta el bine.

| RaduOBC a răspuns:

Nu o să se întâmple nimic stai liniștită ....ar trebui să o faci de mai multe ori...Așa ca nu e nimic