| alleexx101 a întrebat:

Daca comand un laptop de la eMAG
(Lenovo)
O sa primesc si un CD cu drivere?
Si daca nu o sa primesc ce fac?
De unde iau driverele necesare daca pe laptop nu o sa îmi meargă netul?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| weirdfirefly00 a răspuns:

Acum daca instalezi un windows nou gen Windows 10, driverele se cam instaleaza automat din cate stiu eu si nu cred ca o sa ai probleme decat daca e vreun caz mai special. Oricum, poate primesti un CD cu drivere desi eu la laptopul meu nu tin minte sa fi primit, venise instalat cu linux. De asemenea, in caz ca nu bagi windows 10 sau trebuie sa iei driverele, poti sa intri pe site-ul oficial al firmei de unde ai laptop-ul, bagi modelul si poti descarca driverele (ar trebui sa gasesti asa). Netul trebuie sa mearga cu siguranta dupa ce instalezi un windows mai nou, chiar sa iti bage si driverele automat dupa cum ziceam.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chemi pe cineva sa iti instaleze windows-ul si ar trebui sa aiba si drivere, antivirus etc.

| OnuOnulică a răspuns:

E imposibil să nu-ți dea drivere.

| weirdfirefly00 a răspuns:

De asemenea, vezi ca ai gresit categoria.