| Demeister a întrebat:

Daca doi tineri, ambii de 14 ani, fac sex pot fi condamnati la inchisoare?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Nu este adevarat ce ti se spune aici! Nu au cum sa faca puscarie pentru sex consimtit din moment ce sunt amandoi minori si de aceeasi varsta. Ce se intampla de cele mai multe ori cu asa-zisele " violuri " de care auzi la tv este ca fata poate fi totusi convinsa de catre parinti sa depuna plangere pentru viol. Spor la treaba si reguleaza acum cat esti in forma, nu peste 20 de ani cand o sa vii seara rupt de munca acasa!

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cel mai rau caz se pot alege fiecare cu o "bataie ca la carte" sau "sora cu moartea" din partea parintilor furiosi. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Nu pot fi condamnati la inchisoare, dar pot fi bagati intr-un centru de reeducare pentru minori.

| Doub a răspuns:

Ce închisoare băi?
Pedeapsa cu moartea, clar

| Oana92 a răspuns:

Ai gresit intrebarea. Corect era : Daca doi copii, ambii de 14 ani...

| Demeister explică (pentru Oana92):

Si raspunsul este?
Pot fi condamnati cei doi copii?

| alexandrualind a răspuns:

Nu au dreptul sa ai inchida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La eşafod cu ei!

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Art. 220

Actul sexual cu un minor

(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.
Felicitari!

| Iwannabesmart a răspuns (pentru Ionescu_Marius_1980):

Da, dar un major sa abuzeze de un minor...iar ei doi sunt minori, deci nu.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns (pentru Iwannabesmart):

Stiu. Dar el daca a intrebat, nu stia. Si pana afla care sunt toate consecintele actelor lui, ar trebui sa o tina in pantaloni. Ca sa nu faca alte tampeni care remediate mult mai greu. Iar daca frica era singura metoda, e buna si asta.