| jon22 a întrebat:

Daca dupa un prim act sexual urinezi si te speli putin mai exista riscuri cu acel lichid pre-ejaculator si fara ejaculare in vagin.Rog raspunspuri serioase dau si funda.Multumesc

Răspuns Câştigător
| RebecaDragomir a răspuns:

1. spalatul nu ajuta la nimic, din contra, spermatozoizii se simt bine in mediu umed, chiar si in apa pot trai cateva zeci de minute, nu te lua dupa mituri precum mor in contact cu aerul imediat. faptul ca te speli, nu influenteaza riscul unei sarcini

2.Ai grija cand te speli. Din dorinta de a inlatura orice risc, poti sa te alegi cu un dezechilibru al florei vaginale. Acolo sunt bacterii, si daca distrugi echilibru poti face candida.

3. Sarcina se realizeaza prin ejaculare. Fara ejaculare, nu am auzit inca de nicio fata sa ramana insarcinata

4. lichidul preejaculator consider ca este un mit. Posibila o sarcina daca spre exemplu. El ejaculeaza acum, si peste 30 de minute o faceti din nou. Lichidul preejaculator nu contine spermatozoizi decat daca a avut loc recent o ejaculare. Sunt baieti care se cam iubesc singuri, si daca a facut asta inainte sa o faca cu tine, atunci sansele exista, si sunt destul de serioase

5 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Sunt putine sanse de o sarcina. mai ales ca si daca ar exista spermatozoizi ar trebui sa fii si in perioada de ovulatie. Nu ai sanse prea mari, linisteste'te un pic, si dupa 4 saptamani poti face un test de sarcina in caz ca nu iti vine pana atunci menstruatia ( ncare va suferi o dereglare din cauza actului )

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa primul act sexual exista sanse mult ai mari sa apare un spermatozoid. chiar daca urinezi nu inseama ca uretra este complet curata si nu mai exista spermatozoizi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te prea ajută faptul că urinezi şi te speli după primul act sexual!

Din PĂCATE, există RISC de sarcină :(

Lichidul preseminal poate conţine spermatozoizi timp de 48 de ore după ultima ejaculare - vezi detalii la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| anyanam21 a răspuns:

Sunt sanse mici dar nu zero...nu inteleg ce legatura are vaginul cu faptulca urinezi? niciuna...nu exista legatura...mai bine ati lasa miturile si v-ati proteja...nu mai riscati inutil pentru o secunda de placere va distrugeti toata viata...

| DjNick112 a răspuns (pentru anyanam21):

Oricum isi distrug viata...