| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ești virgin/virgină pană când îți găsești persoana cu care o să-ți petreci toată viața sau până după casătorie care sunt beneficiile?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Devotamentul pentru acea persoana. Nu multi inteleg acest lucru in timpurile astea.

| Alcyon a răspuns:

Nu iei BTS-uri, nu trebuie sa-ti faci griji din cauza unei eventuale sarcini nedorite, nu te confrunti cu unele deceptii. E bine sa astepti persoana potrivita, totusi nu cred ca trebuie sa faci din asta telul vietii.

| pietrean a răspuns:

Singurul beneficiu, ar fi ca nu poti lasa o fata insarcinata/nu ramai insarcinata, nu te imbolnavesti de unele boli venerice.Prea multe "beneficii",nu ar fi,dar astea doua sunt foarte importante,pentru viata ta,viitoare.
Asta nu inseamna sa nu faci sex inainte de a te casatori,dar, DOAR atunci cand esti destul de dezvoltat fizic si mai ales psihic, sa fii responsabil de faptele tale, sa cunosti TOTUL despre viata sexuala, sa ai minimile cunostinte de sexologie, metode de contraceptie.

| HueyFreeman a răspuns:

Nu exista.

| TeckTonik997 a răspuns:

Prin asta iti arati respectul si iubirea pe care o porti viitorului sot/sotie si nu risti sarcini, BTS, gelozii si viitoare certuri si suspiciuni pe aceasta tema.

| 구미호 a răspuns:

Vei fi multumit/a ca nu ai fost ca altii/altele care isi pierd virginitatea de la 10 ani.

| Anonimus77 a răspuns:

Frate serios? Logic ca nu exista beneficii si iti spun si de ce. In primul rand ca baiat eu de exemplu nu as accepta o nevasta care sa nu fie cat de cat buna la pat, in al doilea rand o viata fara sex este o viata pierduta, pai daca nu o faci de cat mai multe ori pana in casatorie o faci dupa? Sa fim seriosi, ardeti tot ce prindeti.