| anonim_3399 a întrebat:

Daca esti insarcinata si te infometezi embrionul moare?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Nu cred ca acel copil, poate sa nu se mai dezvolte la fel de bine, dar cu siguranta el va lua de la mama tot ce are nevoie, ca sa supravietuiasca ...si mai cred ca nu aceasta ar fi solutia, ca prin infometare sa pierzi sarcina; apoi se poat naste cu cine stie ce diformitatisi sa ai probleme grave de sanaatte cu el, toata viata, purtandu-ti crucea ce o vei primi... Nu glumi cu ce ti-a dat D- zeu... Lucien.

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. De obicei are retard de crestere si dezvoltare, dar nu moare. Natura incearca orice metoda sa-l tina in viata. Va lua de la mama si va supravietui. Cred ca mai intai va muri mama de inainitie si abia apoi copilasul.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu te prosti, te rog! mananca sanatos si rational, corespunzator! Ala mic n-are nicio vina de cele existente exterior! de ce sa-i periclitezi dezvoltarea fireasca, si armonioasa?! Tie ti-ar place sa te tina cineva fortat flamanda?!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu, nici o sansa.

| Parintele a răspuns:

Nu. O intrebare rusinoasa.

| M.J. a răspuns:

Ii fc rau copilului dar si tie.asta nu e o solutie si nu cred ca are nici efect... daca din motivele tale nu poti pastra copilul, fa avort... dar nu asa

| ioanapysycuutata a răspuns:

Nu stiu

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Deci nu stie nimeni ca esti insarcinata si vrei sa faci avort.

| supradoza_de _vyse a răspuns:

Ma tu vrei mai bine sa spui ca vrei sa faci avort dar nu prin bisturiu ci tu vrei sa moara daca te infometezi.Nu stiu asta da nu e bine ce faci, daca esti insarcinata consulta un medic ca s-ar putea sa-ti faci singura rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Unde ai auzit că o femeie însărcinată poate să se înfometeze?
Stai tu liniștită, bebeul e mai "bandit" ca tine și te face să mănânci, vrei nu vrei.
Excepție poate fi o dietă săracă în calorii, fără grăsimi, tocături, carne grea, alcool, tutun, cafea, suc negru (coca - cola).
Sunt femei care în timpul sarcinii mănâncă și de 6-7 ori în 24 de ore, altele mănâncă de 2-3 ori în 24 de ore. Sarcinile diferă de la o femeie la alta.
Sănătate și atenție la alimentația nesănătoasă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatuieste-te cu mama ta este cel mai bine, se pare ca ai trecut pe langa o experienta nefasta referitor la o sarcina, nu cred ca esti insarcinata acum, cred ca vrei sa stii ce se intampla pe viitor, daca-ti trebuiesc bani de pastile iti dau eu, nu face prostii, inanitia (infometarea poate duce la boli pe care ai sa le regreti chiar si la moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si sa-ti raspundem la intrebare ca asta te interesa, nu moare draga, mori tu si copilul nu moare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica daca poti ramane anorexica in continuare? Da, poti. Veti muri amandoi intr-un final. No biggie, oricum lumea asta e doar un preview pentru viata de apoi, acolo sa te tii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o handicapata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 - Nu. Nu moare... Dar asta doar daca nu esti tu insarcinata.
2 - Nu. Nu moare... Dar asta doar daca esti insarcinata cu ceva datorii de serviciu.
3 - Da. Moare, dar doar in momentul in care neuronul tau se sinucide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu numai ca moare el dar mor si alti embrioni prin fenomenul numit 'ce proasta poate fi mama'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Oana, sunt un tanar barbat insarcinat. Da! Se poate ca si barbatii sa ramana insarcinati. Pe bune! Si am un raspuns la intrebarea ta: eu zic sa pui mana pe pusca de vanatoare a tatalui, fratelui sau a oricui ca nu conteaza prea tare, incarc-o, indreapt-o catre creierasul tau si apasa pe tragaci. La intrebari stupide primesti raspunsuri de aceeasi natura...Doamne...mare-i gradina...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm... e o chestie sa pari prost (sau proasta dupa gen), dar chiar sa si arati ca te perfectionezi in prostie?!

| ely1991 a răspuns:

Nu are cum sa moare caci el se hraneste din organismul tau...

Inaite sa moara el e posibil sa mori tu doar asa il omori.

Daca vrei sa scapi de embrion mergi la un ginecolog si fa un avort.

| danahoro a răspuns:

Doamne de unde le scoateti fetelor?
pana moare fatul mori tu de inanitie