| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci dragoste foarte des cu persoana iubita, este posibil sa ajunga sa nu iti mai placa?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Este posibil sa intervina monotonia, daca nu aveti grija sa diversficati ceea ce faceti -locul, modul, pozitia, atmosfera, preludiul, postludiul etc. Daca nu devine monoton, alte motive sa "nu iti mai placa" nu vad, daca inca iubesti si te simti atras de persoana respectiva. Ar insemna ca ai o cantitate limitata de "dati" de facut dragoste: mai rar, dureaza mai mult dorinta. Mai des, se termina mai repede. Or, eu cred ca nu asa se pune problema intr-o relatie.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai daca iti trece si iubirea.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu imediat der este foarte posibil! De aceea, trebuie invatata arta de a fi mereu aceeasi, dar de fiecare data - alta! Balzac spunea ca rutina, monotonia macina si distrug cuplul, in lipsa invatarii celor de mai sus!

Anna
| Anna a răspuns:

Nu cred. daca spui ca este persoana iubita...ba inca, cred ca iti place mai multlaughing

auran
| auran a răspuns:

Nu vad de ce nu ti-ar mai place!
Ca sa nu va plictisiti a-ti putea incerca diverse ghidusii asa cum spune si Psiholoaga.

Bula
| Bula a răspuns:

Citeste si pune in aplicare invatamintele din "Kamasutra", cea mai veche carte de indrumare sexuala al omenirii! Fiecare data altceva... sigur se evita monotonia, ba din contra!

cristian
| cristian a răspuns:

Poti aplica formula ''mai rarut ca-i mai dragut''.

| clawdya a răspuns:

Nici gand.nu trebuie sa iti faci griji in privinta asta, insa asa cum spune si psiholoaga trebuie sa ai grija sa nu intervina monotonia.parerea mea este ca atunci cand iubesti, placi, adori pe cineva, nu prea ai cum sa nu iti mai placa ceea ce faci.important este ca de fiecare data cand faceti sa nu fie nici unul dintre voi fortat, ib sensul ca o face :tu pentru el si ea pentru tine, deci tu trebuie sa ai grija doar sa nu intevina momotonia in rest este totul ok.asa ca ai grija si nu uita:daca este dragoste adevarata este posibil orice fara ca persoana de langa tine sa se plictiseasca.si inca ceva chiar si in ceea ce priveste sexul, dragostea comunicarea este cea mai buna arma

| benito35 a răspuns:

Probabil... femeile simt nevoia de a insela...de ce?

| crystynuta20 a răspuns:

Doar daca nu iubesti cu adevarat.cand iubesti cu adevarat treci peste toate.eu nu cred ca problema voastra e ca faceti dragoste prea des, cred ca e alta.doar de asta suntem facuti sa ne traim viata. ce vrei sa nu mai faci dragoste cu persoana iubita acum in tinerete de frica ca ajungi sa nu iti mai placa. dar o intrebare cand o sa mai faci dragoste la 80 de ani cand nu mai poti.mai bine incearca sa/ti pui ordine in sentimente.paaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata. Cand esti cu persoana iubita e cel mai frumos lucru ce se poate intampla, mai ales cand esti in pat cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred.dk intr-adevar exista dragoste;