| anonim_4396 a întrebat:

Dacă faci sex cu o fată protejat și faci în fund are ceva?
Există vreun risc?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In fundul curtii?
Ii largesti anusul daca folosesti caciulita de iarna.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil daca vei citi cu atentie urmatoarele informatii vei intelege ca sarcina se poate forma doar prin fecundarea unui ovul viabil de catre un spermatozoid intr-un anumit moment al unui ciclu menstrual. O femeie poate ramane insarcinata doar daca intretine contacte sexuale intravaginale si cu conditia ca sexul sa aiba loc/petreaca neaparat IN PERIOADA FERTILA. In consecinta trebuie sa stii ca pentru a se forma o sarcina este nevoie sa fie intrunite minim 2 conditii in mod obligatoriu, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca concomitent/in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau in momentul sexului sa existe deja un OVUL VIABIL in trompa uterina care asteapta sa fie fecundata de un spermatozoid. 2- Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL FEMEII (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar astfel spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si apoi in trompele uterine. Prin intretinerea unui sex anal chiar si in cazul unui sex neprotejat si finalizat cu ejacularea spermei in colon, probabilitatea ca sperma sa se scurga prin anus si sa ajunga in vagin se poate considera de domeniul fantasticului. Intrebarea ta dovedeste lipsa informatiei cu privire la mecanismul formarii unei noi forme de viata.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu

| Emilian65 a răspuns:

In cazul uni act sexual anal protejat nu exista risc de sarcina.

| Oana92 a răspuns:

Nu exista risc de sarcina si fiind protejat riscul de a contacta diverse boli este foarte mic. Exista insa riscul ca ea sa faca fisuri anale.