| anonim_4396 a întrebat:

Dacă faci sex protejat, iar dupa cateva penetrari el isi da jos prezervativul si te penetreaza fara el de cateva ori, dar neterminandu-se in el, iar dupa se termina afara, fara sa mai intre in tine, poti sa ramai gravida?
Mi-a venit si menstruatia, a facut si teste de sarcina dupa 3 saptamani care au iesit negative...

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma o sarcina NU poate exista in cazul in care partida de sex se desfasoara exact asa cum ai descries in aceasta intrebarea chiar si daca in acel moment ai fost in perioada fertile a ciclului menstrual. Inceperea menstruatiei si desfasurarea in conditii similarecu cele anterioare a reprezentat garantia ca nu s-a format o sarcina in ciclul menstrual care s-a terminat in momentul inceperii menstruatie, Lipsa sarcinii este confirmat si de rezultatul testului de sarcina efectuat. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da, de fiecare data cand faci sex neprotejat exista sanse sa ramai insarcinata, mai mari spre ziua ovulatiei si mai mici in rest.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu poti ramane gravida in conditiile astea mai ales ca ti a aparut menstruatia.

| Pool77 a răspuns:

Primul semn era mesntruatia.
Al doilea testul facut dupa 3 saptamani.
De ce mai pui o intrebare la care ai doua raspunsuri?