| MădălinG a întrebat:

Dacă îți dai drumul și rămâne spermă pe canalul penisului, cât timp persistă ea acolo?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vreo doua ore sau pana faci treaba mica. Urina omoara spermatozoizii.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă te gândeşti la un act sexual NEPROTEJAT, trebuie să ştii că lichidul preseminal poate conţine spermatozoizi timp de 48 de ore după ultima ejaculare - vezi detalii la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Să ai în vedere şi ASPECTELE prezentate ( pe larg ) la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sperma ramasa in uretra este lipita de peretele acesteia si incepe sa se scurga/prelinga din penis la cateva minute deoarece intervine procesul de lichefiere a spermei.Acest proces poate continua cateva ore pana se scurge intreaga cantitate de sperma ramasa, sau se poate elimina imediat in cazul in care se produce urinarea.De asemenea se stie ca aciditatea urinei omoara spermatozoizii.In concluzie se poate elimina sperma ramasa in uretra dupa ejacularea precedenta imediat daca se urineaza sau in cateva ore in cazul in care se va prelinge/scurge in mod natural.