| RAY a întrebat:

Daca i spui unui fete ca vrei sex te va respinge dar daca doar asta vrei e mai bine sa minti ca vrei o relatie serioasa? sau sa fi sincer si sa spui adevarul? nu ma refer la mine ma gandesc la multi baieti de 16, 17, 18 ani care asta vor momentan,lipsa maturizari fianciare,mentale, fizice le impedica sa aiba o relatie serioasa, intrebarea e si cei o relatie serioasa in opinia voastra?

as vrea raspunsuri mature, serioase

39 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oamenii adevarati nu fac sex decat cu persoane pe care le iubesc cu adevarat, doar in clipa in care sunt absolut siguri de seriozitatea si statornicia sentimentelor lor. Si la 16 ani poti fi om, tineretea nu e o scuza sa fi un fraier care nu e in stare sa-si controleze hormonii si ingenuncheaza in fata lor. Incearca sa fii om si nu vei avea aceasta problema. mai mult, vei rade cu mila de cei care o au. Nu esti suficient de matur incat sa ai o relatie serioasa? Atunci cu certitudine nu esti suficient de matur sa faci sex, nu te mai gandi la asta, te depaseste. cand vei fi destul de matur sa ai o relatie serioasa, inseamna ca poti incepe sa te gandesti la sex. banii nu au legatura, dragostea nu este niciodata conditionata de bani.

| RAY explică (pentru Brigaela):

Imi place sus ce ai scris, jos sunt basme

| LeontinAndrei a răspuns:

Ray, in primul rand tu nu intelegi o chestie destul de importanta. Fetele NU se uita DOAR dupa baieti cu bani sau bine facuti. Eu nu sunt nici bogat si nici nu am cine stie ce corp. Asta este o parere foarte eronata cand vine vorba de relatii si de abordarea fetelor. Maturizarea fizica este cea mai importanta in toata "ecuatia" asta.

Sa-ti explic. Daca ea se simte in siguranta cu tine, daca este fericita (si cand spun "fericita" NU ma refer sa fii catelul ei, sa ii sugi tocul de la pantof sau chestii din astea in care ea te "joaca" cu vrea ea), sa ii arati ca esti un baiat ok si ca nu are decat de castigat daca este cu tine, atunci ea va dori sa aiba o relatie cu tine, dar si sa se culce cu tine.

Acum, judecand dupa modul in care ai scris si felul in care ai pus problema in intrebarea ta, pot spune ca tu nu esti suficient de matur mental (fara suparare). Oricum, fetele se vor culca cu tine doar daca stii cum sa le vorbesti si cum sa le faci sa te doreasca, insa cele mai multe isi doresc o relatie si nu doar un one night stand. Daca asta este ceea ce iti doresti tu... atunci iesi prin baruri si cluburi unde ai sa gasesti tot felul de fete interesate de asa ceva, insa o sa te cam sperie ceea ce ai sa gasesti.

P.S. Daca vrei sa inveti cum sa seduci o fata si sa o faci sa isi doreasca sa se culce cu tine, iti recomand sa apelezi la google.

Be smart and have fun.winking

| RAY explică (pentru LeontinAndrei):

Eu asta cred si voi crede asta e. pana nu ma convins singur nu cred in altceva

| RAY explică (pentru LeontinAndrei):

Ce inseamna maturizare fizica?

| LeontinAndrei a răspuns (pentru RAY):

Atunci asta te priveste in totalitate si nimeni nu te poate ajuta, sau cel putin nu pe net.

| RAY explică (pentru LeontinAndrei):

Da un exemplu

| LeontinAndrei a răspuns (pentru RAY):

Mai bine cauti tu pe internet. Nu vreau sa-ti stric "surpriza".

| RAY explică (pentru LeontinAndrei):

Tu ai afirmat ceva dovedeste

| RAY explică (pentru LeontinAndrei):

Eu nu vreau seducti de astea eu vreau o ateista rationala care sa gandeasca ca mine

| LeontinAndrei a răspuns (pentru RAY):

"as vrea raspunsuri mature, serioase". Raspunsul a fost pe masura. Singura idee pe care o sustin acum este aceea cand am spus ca "Nu esti suficient de matur mental...", iar asta se cunoaste din ceea ce ai scris.

Restul, toate chestiile pe care le-am spus acolo, daca esti interesat, te sfatuiesc sa cauti pe internet. Sunt extrem de multe lucruri de spus despre subiectul asta.

"Eu nu vreau seducti de astea eu vreau o ateista rationala care sa gandeasca ca mine"

Cu alte cuvinte, tu vrei sa bati din palme si sa apara langa tine fata visurilor tale. Mult succes iti doresc cu asta.

| RAY explică (pentru LeontinAndrei):

Nici vorba prima oara trebuie sa plec in suedia sa o caut acolo ca romancele sunt la fel de materialiste,ipocrite,false,doar pe interes,intrebarea nu se refera la mine eu n-am nevoie de specimene, intrebarea e o curiozitate atata tot, maturizarea inseamna gandire realistica, realizare fianciara, comportament civilizat asa stiu eu

| LeontinAndrei a răspuns (pentru RAY):

Maturizarea mentala, Da, foarte corect. Maturizarea fizica inseamna dezvoltarea organismului. De fapt... tu ai spus ceva, eu am spus altceva acolo. Greseala mea. Eu ma refeream la dezvoltarea fizica (atunci cand esti plin de muschi si asta). Greseala mea.

laughing esti amuzant. Faptul ca tu generalizezi atunci cand spui despre fetele noastre ca sunt ipocrite, materialiste si pe interes este un lucru foarte amuzant pentru mine pentru ca iti versi frustrarea asupra lor. Nu sunt toate la fel si asta iti spun din proprie experienta, iar toti ceilalti barbati ce au succes cu femeile pot aproba asta. Ai fost tu mai ghinionist si ai dat peste fete din acestea. Asta este, insa este o greseala sa le amesteci pe toate in aceeasi oala pentru ca este ca si cand o femeie ar spune "toti barbatii sunt niste porci". Sunt jigniri total inutile si asta este din cauza faptului ca noi suntem limitati si avem tendinta de a vedea doar ceea ce este in fata noastra si nimic mai mult.

| RAY explică (pentru LeontinAndrei):

Andrei isi promit daca voi da vreodata peste o fata opusa crezurilor mele voi crede ce mi-ai spus tu,dar cand vad numa ipocrite ce naiba sa cred altceva in fine chiar si stiintific femeia e materialista,cum imi place stiinta i dau crezare, femeia e programata sa fie materialista inca din nastere, frustrari de care sa am nu am nimic negativ in minte, sunt deschis spre orice, recunosc ca sunt foarte sceptic asta o stie tot TPU

| LeontinAndrei a răspuns (pentru RAY):

Tot din domeniul stiintific vin si eu. Stai linistit, stiu ce spui, insa ideea mea era ca trebuie sa privim lucrurile in ansamblu. Pana la urma toti suntem materialisti. De ce invatam de nebuni, de ce ne ducem la facultati de renume si de ce ne omoram atatia ani din viata? Oare nu din cauza faptului ca ne dorim ca mai tarziu sa avem joburi bune si banoase ca noi sa traim bine, sa ne cumparam tot ce vrem? Nu este asta oare definitia materialismului?

| RAY explică (pentru LeontinAndrei):

Andrei de acord cu tine, dar si pentru o prieetenie trebuie sa platesti ce sa spun mai bine solo

| Alcyon a răspuns:

Pai depinde ce tip de fata cauti. Sunt fete usurele, care se culca cu oricine pentru o inghetata... Sunt si fete cuminti, pe care nu prea ai sanse sa le convingi... Probabil ca ai avea mai multe sanse la o tipa mai libertina. Trebuie sa ai grija insa, fiindca astea cam au BTS-uri si risti sa te trezesti cu cine stie ce boli. In afara de asta, va trebui sa scoti bani din buzunar, ca altfel nici n-or sa se uite la tine.

| W3R4 a răspuns:

Dacă şi fata respectivă vrea doar acelaşi lucru, atunci nu te va refuza.
Dar dacă e în căutarea unei relaţii serioase, nu te aştepta la un răspuns pozitiv.
Relaţia serioasă e cea care se bazează pe iubire şi prietenie tot odată.
În relaţia serioasă trebuie să-i accepţi şi calităţile şi defectele partenerei.
Fă bine, şi spune-i adevărul, decât să-şi facă vise şi speranţe.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Am sa incep prin a iti spune ca am vrut sa citesc ce au scris colegii din doua motive: ca sa nu repet si din curiozitate.
Sincer prea multe pareri si majoritate aberante.

Sa iti spun eu cum sta treaba. Indiferent ce auzi sau citesti pe aici femeilor le place sa li se spuna minciuni, de cele mai multe ori chiar si in gluma daca ii spui unei femei ca ii frumoasa ea se va apropia mai tare de tine decat da nu ai minti-o si nu i-ai spune asta. Poate ai mai auzit-o dar ti-o confirm ca am 21 de ani si mi-au spus-o si femei(chiar profesoare, mai dezinvolte) ca vrajeala conteaza la fete. Ce inseamna vrajeala? Sa ai papagal, sa le povestesti multe, sa fii glumet, sa le mai faci cate un compliment, o minti daca vrei sa o **** si ca o vrei pentru toata viata, ca o iubesti ca tot ce trebuie, unii ar zice ca e imoral hai sa le raspund anticipat spunandu-le o fraza epica "Sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc" Mai bine sa fii cel iubit decat sa plangi si sa suferi "Mai bine sa planga masa decat sa planga mama" si asta e o alta vorba.
Daca ii spui adevarul ai pierdut din start, daca o faci sa se ataseze si castiga un pic de incredere se *** mai usor.
Relatie serioasa nu cred ca poate veni la 16 ani, la 18 poate, la un 20+ mai sigur, cand ambii parteneri gandesc matur, gandesc si partea financiara la comun isi pot face planuri de viitor, exista mai mult respect reciproc, incredere, etc. si pe undeva in timp intervine si dragostea adevarata.

| Alcyon a răspuns (pentru UnCorpSanatos):

Doar pe alea prostute rau poti sa le convingi, daca ai papagal. O fata desteapta, o sa-si dea seama imediat cu cine are de-a face.

| UnCorpSanatos a răspuns (pentru Alcyon):

O recunosti pe fata ce fel e si in care categorie se incadreaza dupa nici 5 minute de discutie cu ea daca nu e "prostuta" si simti ca nu merge tactica, devii serios si vorbesti la nivelul ei.
P.S E usor sa te cobori la un nivel, e greu sa te ridici la un alt nivel daca nu il stapanesti.

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Omule, fetelor nu le place sexul. Decat dragostea.

| ingerinaripat a răspuns:

Fata te va respinge, nu stă lângă tine pentru sex.Cel mai bine ar fi să știi ce vrei de la viață.Mai spune adevărul de la început.

| RAY explică (pentru ingerinaripat):

Si daca vrei sex ce sa faci?

| ingerinaripat a răspuns (pentru RAY):

Depinde de acea fată.

| RAY explică (pentru ingerinaripat):

De acord cu tine, tu crezi ca a vrea doar sa faci sex cu o femeie nu e moral?

| ingerinaripat a răspuns (pentru RAY):

Ba da.

| RAY explică (pentru ingerinaripat):

Un baiat de 16 ani e destul de matur oare?

| ingerinaripat a răspuns (pentru RAY):

Depinde..Nu toți gândesc la fel.

| Sara2 a răspuns (pentru RAY):

Laba

| RAY explică (pentru Sara2):

Si ala i sex nuuuuuu

| Sara2 a răspuns (pentru RAY):

Acum sincer nu mi se pare frumos sa minti sa vrajesti o fata doar pentru a o aduce in pat, e pur parere personala

| RAY explică (pentru Sara2):

Nici mie de aia am pus intrebarea, dar daca nu vrei relatie serioasa ce sa faci?

| Sara2 a răspuns (pentru RAY):

Sa incepi relatia cu inceputul si sa astepti pana este si ea pregatita sa faca acest pas

| Sara2 a răspuns (pentru RAY):

A stai ca am citit gresit ultimul tau raspuns, deci daca nu vrei relatie serioasa te duci la curve nu stiu alta varianta

| RAY explică (pentru Sara2):

Nici eu sincer, ca vezi ca fetele nu vor sex si relati serioase

| Shadowluc a răspuns:

Pai hai sa iti spun eu ce inseamna o relatie seriasa. O relatie serioasa inseamna sa ai la baza prietenia cu aceea persoana.Si fetele asteapta un timp sa vada daca pot avea incredere in noi barbatii, abia dupa ce pot avea incredere in noi atunci se poate gandii la trecerea unui alt nivel al relatiei, sexul.Deci in concluzie trebuie sa ai cap mai ales la varsta de 16-18 ani si sa nu o faci sa nu aibe incredere in tine pentru ca nu o sa primesti nimic asa.

| RAY explică (pentru Shadowluc):

Nu toata lumea relati serioase, o relatie presupune multe

| iloveyoumybby a răspuns:

Nu trebuie sa minti. Ii spui ce doresti. Daca ea vrea la fel, eu zic ca ar accepta, de ce nu? Daca e o fata cu capul pe umeri te va respinge pentru ca nu vrea doar aventuri fara sentimente. Totul e simplu. happy Apoi tu trebuie sa-ti cauti din nou alte partenere doar pentru sex.