| frumusik_9382 a întrebat:

Daca imi vine sa merg la toaleta des inseamna ca sunt insarcinata?

11 răspunsuri:
| mARY_9420 a răspuns:

Ori esti beata ori ai innebunitlaughing

| Larissa_1982 a răspuns:

Bunahappy stai linistita nu esti.ca sa fii mai sigura fa si tu un test si vei afla
eu cred ca esti racita joswinking
pa'pa
funditsza?

| AnonimA a răspuns:

Buna pai s-ar putea cand esti insarcinata mergi deseori la toaleta

ps:fa un test de sarcina si vezi sg :*

bafta

| Cătălina a răspuns:

Depinde. Daca urinezi putin si des ai o infectie urinara. Mai bine faci un examen de urocultura.
Daca vrei sa afli daca esti insarcinata, fa un test de sarcina. Nu intodeauna urinarile dese reprezinta un semn de sarcina.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Sarcina are cu totul alte simptome. In cazul ei, acesta ar fi unul secundar. Mai sigur pentru tine este sa mergi la un medic urolog si sa-ti faci un examen sumar de urina. Poate fi vorba de o infectie urinara care se trateaza destul de usor. Atentie: daca este asa, protejeaza-ti partenerul caci este o afectiune de tip BTS. Cu cat rezolvi mai repede, cu atat mai bine. Multa sanatate!

| MikyMi a răspuns:

Consulta un ginecolog. Poate fi vorba de sarcina, infectie sau alta problema mai grava, el te poate ajuta si iti da un tratament corespunzator pentru problema care te supara (doar dupa un control isi poate da seama. un control nu doare).
Grabeste-te! Sanatate multa!

| RXN a răspuns:

Nu neaparat.Treaba asta cu mersul des la toaleta apare prin ultimele luni de sarcina, cand greutatea fatului apasa pe vezica, prin urmare apare nevoia de a merge mai des la toaleta, dar oricum, asta nu se intampla tot timpul.
Poti avea o infectie urinara sau o alta afectiune sau pur si simplu bei multe lichide.
Ca sa te linistesti, poti incerca sa mergi la un medic.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, esti insarcinata! sa stii ca asa i s-a intamplat si mamei! mai bine te-ai apuca sa faci sex!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, mai degraba poate insemna ca ai o infectie uro-genitala (daca ai facut sex neprotejat).

| Alex a răspuns:

Probabil ca ai probleme. Du-te la medic sa vezi ce ai.

NOname
| NOname a răspuns:

Daca testul de sarcina va iesi pozitiv, atunci va insemna, ca esti insarcinata.