| LASERY a întrebat:

Dacă lichidul pre-ejaculator este produs în cu totul alt loc decât sperma și de cu totul alte glande, de ce majoritatea surselor susțin că ar conține spermatozoizi indiferent de o ejaculare recentă sau de eventuala sperma rămasă pe uretră?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva, lichidul pre-ejaculator se scurge din exact acelasi loc de unde se scurge si sperma, si este de fapt sperma neejaculata complet de la partida de sex/ sau masturbare anterioara.
Si da, contine sperma daca a existat un alt sexual in prealabil cu cateva ore inainte. sau o masturbare.
Singura conditie ca sa ramai insatrcinata imediat cu lichidul pre-ejaculator (chiar daca nu ejaculeaza in vaginul tau), este ca tu sa fii in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este unul singur si anume fiindca in marea lor majoritate (probabil peste 95%) dintre useri, nu au nici cele mai elementare cunostinte medicale mai ales in cele care se refera la mecanismul foarte complex si complicat al proceselor prin care se realizeaza procreerea umana in esenta sa. Aproape toti dau raspunsuri din auzite sau reiau cele gresite date de tot felul de ageamii sau de "cunoscatoare" laughing asa cum se considera aceasta habarnista LexiEla. rolling on the floor Nimic de comentat in plus. big grin

| LexiEla a răspuns:

Pentru ca in drumul sau spre a iesi afara, lichidul pre-ejaculator trece pe unde trece si sperma, si e posibil sa se amestece cumva. Nu.s doctor, dar gasesti zeci de site.uri care.ti pot raspunde biologic vorbind