| Flori6812 a întrebat:

Daca ma doare spatele, uneori in partea stânga, acum parca mi s-au întărit si sânii Si mai am grețuri dar nu dimineața. Sunt sanse sa fiu însărcinată?
Menționez ca am avut contact sexual protejat pe 6 Septembrie iar pe 18 am avut menstruație normala, luna asta pe 13 am avut iar menstruație. Daca nu sunt însărcinată din ce cauza sa fie "simptomele"?
Am facut 3 teste de sarcina si sunt negative. Va rog ajuta-ti-ma

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

""Daca nu sunt însărcinată din ce cauza sa fie "simptomele"?"" Probabil din cauza unei temeri/frici inexplicabile sau a starii paranoice pot sa apara niste "senzatii" sau "simptome" reale sau pur si simplu imaginare. Nu poti fi insarcinata fiindca respectivele senzatii daca exista in realitate, se datoreaza unor afectiuni de natura medicala si in nici un caz NU reprezinta "simptome" de sarcina fiindca acestea nu apar atat de repede. Insa ar trebui sa stii ca in urma unui contact sexual PROTEJAT si care a fost intretinut dupa trecerea PERIOADEI FERTILE, este/devine IMPOSIBILA formarea unei sarcini si acest adevar stiintific si medical este demonstrat/confirmat de producerea celor 2 menstruatii ulterioare. Bineinteles ca rezultatul tuturor testelor de sarcina vor fi mereu negative fiindca in organismul tau nu exista hormonul de sarcina hCG care sa activeze testul. Poti sa devii linistita deoarece teama ta este irationala si inutila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Durerile de care vorbesti s-ar putea sa fie din cauza unei raceli.

| Christyan619 a răspuns:

Du-te la medic pentru un consult.