| carletta a întrebat:

Daca mi-a intarziat ciclul 5 zile si am niste scurgeri albe si urat mirositoare sunt insarcinata?
nu am alte simptome si nu imi doresc un copil

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Un vagin sanatos nu miroase urat sub nici o forma! F
Fuga la medic sa faci analize!
Daca nu ai fost cu vreun nemernic si nu ati facut fara prezervativ, poate de la maini nespalate sa te fi infectat!

| corbulalbrosu a răspuns:

Intarzierea pornirii menstruatiei poate avea 2 cauze si anume; o sarcina instalata in uter, sau o dereglare de natura hormonala de moment in cazul ciclului REGULAT sau o dereglare de natura hormonala permanenta in cazul in care ciclul menstrual este NEREGULAT. Fiindca nu ai prezentat nici un fel de date privind ciclul menstrual si nici date privind activitatea sexuala, probabil ca o parere sau o presupunere insa complet subiectiva privind posibilitatea existentei sau a lipsei unei sarcini ti-ar putea spune, transmite doar celebra ghicitoare Mama Omida. Insa in privinta scurgerilor albe si urat mirositoare in mod absolut sigur si precis poti fi convinsa ca se datoreaza faptului ca aparatul tau urogenital este infectat cu o boala cu transmitere sexuala. Se impune vizita medicala ginecologica pentru a se recolta si analiza scurgere vaginala, in vederea determinarii exacte a agentului patogen si prescrierii tratamentului adecvat. Multa sanatate!