| NoMusicNoLife11 a întrebat:

Daca mi.a venit ciclul trebuie sa stau departe de baieti. De ce?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In acele momente cand esti la CM, este bine sa ai o igiena foarte buna si sa fii atenta mereu in jurul tau sa nu ai probleme
Cat despre baieti, este bine sa ii tii la distanta cat mai mult
O zi buna sa aihappy

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Gandeste-te, ti-ar palcea sa faci sex cand ai ciclu? sa umpli patul de sange si sa-i murdaresti cocoselul si sa puta in camera? nu cred ca ti-ar placea, te inteleg ca vrei sex, dar macar in zilele cand ai ciclu trebuie sa stai departe de sex

| neutrino a răspuns:

Ba din contra, prezenta lor langa tine iti va fi foarte benefica.

| SkyPilot a răspuns:

Sa stai departe de baieti nu. Doar de "instrumentul" lor, ca se poate lasa cu sarcina daca nu stii ce faci.

| grab a răspuns:

Cine ti-a zis asta si in ce context?
la varsta inceperii menstrelor e normal sa nu vrei sa faci sex inca vreo 4-5 ani.
ca asa e mai bine pentru viitorul fizicului tau.

| HeadShoot32 a răspuns:

Stai departe de baieti in sensul "nu fa sex cu ei", alt sens nu mai este. Doar daca ai o mama redusa mintal si super protectoare. Asta ar mai fi o explicatie, ceea ce nu prea cred. Deci la asta s-a referit, stai departe de ei (nu fa sex cu ei).