| Boocky a întrebat:

Daca nu folosim prezervativul, dar el are experienta si zice ca nu a dat drumul in mine, e posibil sa fi ramas insarcinata? Imi este cam frica, si inca nu pot folosi un test de sarcina e prea devreme... ce ma fac?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil. Daca nu ejaculeaza, riscul este cuprins intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti.
Nu faci nimic, astepti. Pana la urma, nici o femeie nu face sex neprotejat daca nu-si doreste o sarcina, asa ca nu ai de ce sa te temi. Ti-ai asumat deja posibilitatea de a deveni mamica, e tarziu sa te mai razgandesti acum.

neluL
| neluL a răspuns:

Dar pastile anticonceptionale nu poti sa iei? Costa 8-15 lei o cutie pentru 30 de zile! Cu toata experienta lui, poti ramane insarcinata, asa ca protejeaza-te!

| MMihai a răspuns:

Și dacă avea spermă pe canal sau pe cocoșel?

| Yng a răspuns:

Poti ramane insarcinata oricum chiar daca nu`si da drumu in tine. Lichidul care il scoate in timpul actului sexual contine de asemenea spermatozoizi. trebuie sa incerci anticonceptionalele. bafta!

| liviu89 a răspuns:

Am mai spus o si pe un alt post verisorul meu este expert in technica asta de 10 ani si anul trecut a avut un baietel foarte frumos cu aceiasi metoda love struck
Asa ca merita sa risti? thinking

| CARMENCITA a răspuns:

Parerea mea alta data folositi prezervativ.Din ce-am citit penet poti ramane gravida, dar eu in locul tau nu mi-as face griji cand nu e cazul.Mi-as face griji de boli. Poate sunt eu prea precauta, dar matusa mea a luat Sida siea imi zicea mie inainte de a lua sa folosesc prezervativ.Adica sa inteleg ca ea era atenta si ...Ai rabdare si nu te stresa. Exista si pastila de a doua zi.Alta data ori iei anticonceptionale asta daca sti sigur ca nici unul nu are alte relatii si v-ati facut analizele sau prezervativul.Pana poti afla nu are rost sa te stresezi.

| aryana_4212 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai gravida daca stie sa te fereasca stai linistita.Dar sa fi atenta tu dupa ce ai contact cu el sa mergi repede la baie si sa te speli cu apa mai rece si cu sapun pentru ca omora spermatozoizi.Sunt foarte multe metode de a te feri sa nu ramai gravida.Fa-ti un tst peste 2 saptamani si o sa vezi ca e negativ.

| seby005 a răspuns:

Sal, aceasta metota se numeste :Coit intrerupt face parte din metode anticonceptionale naturale si are eficenta cea mai scazuta daca nu ma crezi citeste aici:http://www.seximus.ro/intrebari_contraceptie/coitus_interruptus.php si aici :http://www.seximus.ro/articole/coit_intrerupt.php si aici http://www.prezervativ.ro/contraceptie/coit_intrerupt.php pa

| kotys a răspuns:

Daca nu si-a dat drumul, sansele sunt destul de mici.De 3 ani procedez asa cu prietena mea si nu am avut parte de surprize neplacute.