| TeckTonik997 a întrebat:

Daca o fata spune ca e virgina dar nu a fost sange in timpul actului ati crede-o? Da sau nu, nu vreau abureli ca si ce daca nu era, ca e bai daca nu era

16 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cate femei au fost omorate dupa prima lor noapte, ca cearceaful trebuia sa vorbeasca..si-a ramas mut.

| Neinteresantul a răspuns:

Pe mine nu m-ar interesa. Daca tu consideri ca s-a miscat bine si ti-a placut, atunci ce mai conteaza?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Faptul că nu a sângerat la deflorare ( la contactul sexual ) NU are nici o relevanţă!

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Cum sa nu o crezi? Ea de emotii nici sange nu a mai avut, si apoi, nici nu mai este la moda sa-i curga sange, azi! Te vei convinge singur in urma raspunsurilor pe care le vei primi aici, vei afla ca himenul poate sa nu existe la unele fete, sau ca acesta este asa de cuminte, incat, atunci cand se rupe, nici sange nu mai curge! Asa este un himen modern! Bucura-te ca fata, in acea zi, a fost prima si ultima, la tine si nu la altcineva!

| TeckTonik997 explică (pentru neutrino):

Nu inteleg nimic din raspunsul tau si pare a fi la misto, oricum intrebarea e degeaba tongue

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt fete care au himen elastic si de dezrigineza mai greu la doua sau a treia incercare.Sau deloc.
Sau nu e musai sa curga sange mult...

In alta ordine de idei. Este asa important pentru tine ca fata sa fie virgina? Sau ti-e teama sa fii mintit?
Chestia cu,, cearceaful '' dovada virginitati e valabila doar la romi!

, Mai sunt situatii de genul asta; studiaza
http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/himen-elastic

| Alcyon a răspuns:

Oau, mai nou sexul vaginal a fost inlocuit de sexul oral si anal (care in mod normal ar trebui sa fie doar niste picanterii care sa te mai scoata din rutina). Cred ca n-are prea multa minte fatuca ta. Daca practica sexul anal mult timp, or sa i se slabeasca muschii aia (ca nu-s elastici ca vaginul) si-o sa ajunga sa se c...ce pe ea. Nu mai spun, ca si pentru tine s-ar putea sa fie o problema. Anusul, fiind mult mai stramt, produce o frictiune mai mare decat vaginul. Si daca te obisnuiesti asa, n-o sa-ti mai placa s-o faci normal. O sa te trezesti "ca te lasa" in mijlocul partidei.

| pietrean a răspuns:

Se poate intampla si asa ceva:are himenul mai elastic,penetrarea nu a fost brutala si atunci nu curge sange.
Asa ca, nu exista DA sau NU, categoric.
Daca mergea la un medic ginecolog pentru un contol, inainte, poate capatai de la el un raspuns clar:daca era virgina sau nu.Acum,asta e,crede-o ce spune! Dar din comportamentul ei,ar trebui sa-ti dai seama,daca este o "usuratica" sau nu.
Are asa mare importanta,pentru tine,daca era virgina? Cand ai intrebat-o(sper ca ai intrebat-o!),daca vrea sa faca DRAGOSTE,te-ai gandit ca poate,tu esti cel care ii iei virginitatea? Acum,faptul este consumat si trebuie sa-ti asumi responsabilitatea actului sexual,daca esti "barbat" si ai judecat cu capul de sus si nu numai cu cel de jos! Dar se pare,dupa cum pui intrebarea,ca nu prea erai pregatit! Dar timpul nu-i pierdut si mai ai cate ceva de invata, despre ce inseamna, ce riscuri si responsabilitati sunt, in urma unui act sexual(ceva anatomie si sexologie, poate mai ai de invatat).

| TeckTonik997 explică (pentru pietrean):

Intrbarea e aiurea si da ar conta ft mult avand in vedere ca avem o relatie de 2 ani iar din pacate, am facut orice altceva in materie de sex in afara de asta... oricum intrebarea e aiurea si e imposibil sa nu fie virgina

| pietrean a răspuns (pentru TeckTonik997):

Chiar nu inteleg, cum postezi ceea ce scrii:
-"iar din pacate, am facut orice altceva in materie de sex in afara de asta". Adica, ce altceva? Alt fel de sex? Si ea a acceptat?
-"e imposibil sa nu fie virgina". Sigur, acum, nu mai este virgina.

| TeckTonik997 explică (pentru pietrean):

Pai am facut sex oral si anal mai mult o tentativa. ce legatura are asta cu virginitatea ei?

| pietrean a răspuns (pentru TeckTonik997):

Pai,dupa mine are,o mare importanta:
-faptul ca tu ai putut sa-i faci asa ceva,doar pentru placerile tale sexuale.
-dar si faptul ca ea,aacceptat sa se "prostitueze" cu tine,facand aceste lucruri,inainte de vedea ce inseamna sa faci dragoste asa cum fac oamenii cand sunt indragostiti.
Faptul ca a cceptat sa faca asa ceva(poate sunt de moda veche),imi arata ca hormonii tai,au luat-o razna,fara sa mai tii cont ca este si ea o FIINTA,care merita sa simta si ea ceva,nu doar tu,aruncandu-ti sperma,oriunde,doar ca sa te racoresti.
Mai sunt si alte semne de intrebare pentru mine,dar asta,poate tine si de "veacul" in care am trait.
In final,DOAR TU POTI DECIDE pentru viitor ceea ce aveti de facut si sa te impaci cu ideea,ca ea a cceptat orice ai vrut tu, ca sa TE SIMTI DOAR TU BINE! Pentru ea a fost doar o amagire,ca placere,orgasm,ma cam indoiesc ca a avut!
Si inca un sfat:daca ati facut sex anal, cand o sa aiba probleme cu hemoroizii, poate sca o sa faca si un cancer anal, atunci tu unde vei fi? Dar asta este o alta problema, ignorata de tineri.

| TeckTonik997 explică (pentru pietrean):

Imi vine sa imi *** un cap de tastatura... cine ti-a spus tie ca ea nu a vrut? Ei uite ca a fost ideea ei initial si nu a pus'o nimeni, chiar am vrut sa o opresc dar nu a vrut sa inceteze. Cine ti-a spus ca ea nu s-a simtit bine? Si am zis clar "tentativa", nu a intrat deloc. Nu inteleg de ce te ia in halul asta gura pe dinainte.

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

Mai, sunt fete care au himenul elastic, se spune ca este intalnit acest lucru mai ales la sportive. Nu stiu, nu sunt baiat sa fi incercat.
Faza e ca, se poate sa i se rupa mai tarziu, sau foarte foarte tarziu. Deci, nu e o regula!

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Nu la toate fetele le curge sange la primul contact sexual. Un baiat ar trebui sa isi dea seama daca mai e si daca nu i-a curs sange, pentru că e mai stramta.Dar cred ca tu ai fost virgin şi de aceea nu ţi-ai dat seama.